לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > תסמונת המעי הרגיז

מעי רגיז


מעי רגיז - תסמונת המעי הרגיז

סובלים מתסמונת המעי הרגיז? אתם לא לבד. מעי רגיז היא אחת התלונות הנפוצות ביותר מבין הבעיות במערכת העיכול. הרפואה סינית מציעה גישה טבעית ויעילה לטיפול בתסמונת המעי הרגיז.

בעזרת טיפול ברפואה סינית אוכל לעזור לכם לחזור ולהיות בלי כאבי בטן, בלי עצירות, בלי שלשולים, וכל שער הסימפטומים המטרידים המתלווים למעי רגיז. הצעד הראשון מתחיל
בביקור במרפאה לרפואה סינית

מהי תסמונת המעי הרגיז ?

תסמונת המעי הרגיז הינה מצב של תפקוד פיזיולוגי לקוי של המעי הגס – שאינה מאופיינת בשום ממצאים המעידים על בעיה מבנית כלשהי במעי. מעניין לדעת שבמצב זה, גם בהסתכלות מיקרוסקופית על המעי הגס לא ניתן לאתר שום בעיה מבנית. מעי רגיז יכול להתפרץ אצל כל אחד, אך היא נפוצה יותר בגיל ההתבגרות ומופיעה אצל נשים פי 2 עד 3 יותר מאשר אצל גברים.

מהם הסימפטומים הנפוצים של מעי רגיז ?  

הסימפטומים של מעי רגיז משתנים מאדם לאדם אך הדיווחים העיקריים הם על עצירות, שלשולים, כאבי בטן, התנפחות של הבטן, גזים, כאבי ראש המלווים לפעמיים בעייפות, דיכאון, או תחושה של לחץ נפשי.

מה גורם לתסמונת המעי הרגיז ?

בדומה למחלות אחרות, הרפואה המערבית לא יודעת לשים את האצבע על הגורמים המדויקים לתסמונת המעי הרגיז. כן ניתן לומר שאצל אנשים הסובלים מתסמונת זו ישנה רגישות יתר בעצבים ובשרירי המעי הגס. כמו כן אנשים הסובלים מתסמונת זו מדווחים שבזמנים בהם הם חשים לחוצים ומתוחים, הסימפטומים נוטים להיות חריפים יותר (כמו לפני מבחנים או בתקופות לחץ בעבודה). 

מאיזה מזון להימנע למי שסובל מתסמונת המעי הרגיז ?

אצל אנשים עם מעי רגיז יש חשיבות גדולה לסוג המזון שהם אוכלים ומומלץ מאד להימנע ממאכלים אלו - מוצרי חלב, במיוחד חלב פרה, בוטנים, בשר, מזון חריף, קפה ,אלכוהול ומזון מטוגן.

מה מומלץ לאכול למי שסובל מתסמונת המעי הרגיז?

חשוב לדעת שלא אצל כל האנשים הסובלים מתסמונת המעי הרגיז הסיבה היא בתזונה. אצל רבים הקשר הוא רגשי ונובע בעיקר מלחץ או מתח. בכל מקרה, ישנם סוגי מזון שיכולים לעזור להפחית סימפטומים כמו עצירות, התנפחות של הבטן וכאבי בטן. תפריט טוב למעי רגיז יכלול סיבים, אשר גורמים להרפיה של שרירי המעי הגס, מה שמפעיל את מערכת העיכול באופן יעיל יותר. סיבים ניתן למצוא בעיקר בפירות ובירקות כמו אפונה, עדשים, שעועית, אגס, תאנה וקיווי - אך עדיף לצרוך סיבים מחיטה מלאה. רפואה סינית רואה חשיבות גדולה בהתאמת מזון מתאים לאלו הסובלים מתסמונת המעי הרגיז, לכן אחרי שלב האבחון, לכל מטופל יותאם תפריט אישי.  

אז איך מטפלים בתסמונת המעי הרגיז ברפואה סינית

ישנם מספר טכניקות שבעזרתן הרפואה הסינית ניגשת לטיפול בתסמונת המעי הרגיז. צמחי מרפא סינים הינם הכלי הנפוץ ביותר לטיפול במקרה זה. פורמולה קלאסית לטיפול ב מעי רגיז נקראת  tong xia yao fang ותפקידה בעיקר לחזק את התפקוד של הכבד והטחול, שמבחינת הרפואה הסינית חוסר איזון שלהם הינו אחד הגורמים העיקריים להתפרצות של התסמונת. היתרון הגדול של רפואת הצמחיים הוא שניתן להתאים פורמולות ייחודיות לסימפטומים השונים של תסמונת המעי הרגיז. למשל, במידה ואתה סובל בעיקר משלשולים, הפורמולה שנקראת haung lian su נחשבת כמצוינת לטיפול במקרה זה.  

פתור את בעיית המעי הרגיז באמצעות דיקור סיני

דיקור סיני הינו עוד דרך יעילה לטיפול בתסמונת המעי הרגיז ובסימפטומים שלה. הדיקור מתבצע על גבי נקודות אקופונקטורה בגוף, נקודות אלו נמצאות על גבי מסלולי אנרגיה הנקראים מרדיאנים והם קשורים לאיברי הגוף העיקריים. כאשר מטפלים במעי רגיז נשתמש בעיקר בנקודות דיקור העוזרות לאזן ולחזק את הכבד, הטחול והמעי הגס - הם האיברים שחוסר איזון שלהם יביא לסימפטומים האופייניים ל תסמונת המעי הרגיז כמו עצירות, שלשולים, התנפחות של הבטן, גזים ועוד. כאמור, במקרים רבים מתח נפשי הוא טריגר מרכזי להופעת הסימפטומים, ולכן במקרים אלו נוסיף לדיקור נקודות אשר תורמות להרגעה כללית. אחת הנקודות החשובות להרגעה נקראת yin tang ונמצאת על המצח, בדיוק בין העיניים. לא לדאוג, זה לא כואב בכלל...

רוצים לפתור את בעיית המעי הרגיז שלכם לחצו כאן
או התקשרו ל 052-8641141

תסמונת המעי הרגיז : לרפואה הסינית יש פתרונות למעי רגיז - מאמר שהתפרסם ב ynet בריאות.

בקרוב יופיע מאמר על הקשר ההדוק בין מצבים רגשיים כמו מתח וחרדות לתופעות של מעי רגיז.