לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > רפואת נשים > בעיות פוריות

 

בעיות פוריותבעיות פוריות

בעיות פוריות - תקווה חדשה לזוגות הסובלים מאי פריון: דיקור סיני

הדרך להורות אינה תמיד קלה. בין 10% ל-15% מאוכלוסיית העולם המערבי סובלים מבעיות פוריות שונות. אי פריון הינה בעיה הקיימת מקדמת דנן וידועה ככזו הגורמת לתסכול ומתח אצל זוגות רבים. כיום, הרפואה הקונבנציונלית והרפואה המשלימה מציעות סוגי טיפול שונים בתכלית לבעיות פוריות: ממחקרים שנעשו לאחרונה עולה כי בידי הרפואה הסינית יכולת להגיע להישגים מרשימים בטיפול באי פריון. עובדות אלה נותנות תקווה חדשה לזוגות המבקשים להביא ילד לעולם, ואינם יכולים.

איך נדע שיש לנו בעיות פוריות

הרפואה הקונבנציונאלית מגדירה זוג כסובל מבעיות פוריות כאשר האישה לא מצליחה להתעבר במהלך תקופה של שנה בה מתקיימים יחסי מין ללא שימוש באמצעי מניעה.

מהן הסיבות העיקריות לבעיות פוריות ?

הגורמים השכיחים לבעיות פוריות אצל נשים הם הפרעות הורמונאליות, מבנה לא תקין של הרחם, צוואר הרחם או השחלות. כמו כן, דלקות באיברים אלו ומצבים בריאותיים כמו שחלות פוליציסטיות, יקשו גם הם על היכולת להיכנס להריון.

אצל גברים גורמי העקרות השכיחים הם חוסר בתאי זרע, מספר נמוך של תאי זרע או ליקויים בתנועה או במבנה של הזרע. 
בנוסף, לחץ נפשי אצל שני בני הזוג יוסיפו על הקושי להיכנס להריון. 

האם הרפואה הסינית יכולה לעזור בבעיות פוריות ?

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות פונים לקבלת עזרה דרך מרפאות רפואה משלימה לטיפול בבעיות פוריות. מבין כל תחומי הטיפולים האלטרנטיביים, הרפואה הסינית מוכחת כיעילה ביותר בכל מה שקשור לגינקולוגיה ובעיות פוריות. 
מי שעברה טיפולי פוריות IVF בוודאי מכירה את הקושי הרב הכרוך בטיפולים אלו. הרפואה הסינית נוקטת בשיטות אחרות עם אחוזי הצלחה גבוהים, ולכן מומלץ לפנות לרפואה הסינית לפני שמתחילים בטיפולים הורמונאליים שמלווים בתופעות לוואי או בטיפולי IVF (הפריה חוץ גופית).
 
האם אפשר לשלב טיפולי הפריה עם דיקור סיני ?

לזוגות שכבר התחלו בטיפולי IVF (הפריה חוץ גופית) כדאי לדעת: מחקר שהתפרסם בכתב העת British Medical Journal בדק את אחוזי ההצלחה של קליטת העובר אצל נשים שקיבלו טיפולי IVF בלבד לעומת נשים ששילבו גם אקופונקטורה (דיקור סיני) בעת הטיפול. המחקר גילה שנשים ששילבו טיפולי פוריות בעזרת דיקור סיני בנוסף לטיפולי ההפריה הגיעו להצלחה של 42% הריונות לעומת הקבוצה שעברה טיפולי IVF ללא דיקור סיני, שם אחוז ההריונות עמד על 26% בלבד.

על רגל אחת, הסיבה לממצאים המרשימים האלו נוגעת לכך שטיפולי ה-IVF מצליחים לפתור את הבעיה של המפגש בין הזרע לביצית, אך לא את הבעיות הנוגעות  למצב הרחם ורירית הרחם, אשר נחוצים לקליטה והשתרשות טובה של העובר. הטיפולים ברפואה סינית עוזרים מאד בשליחת דם לרחם באיכות גבוהה ובזרימת דם תקינה באיברי הרבייה: תהליך זה חיוני לבניית רירית הרחם.  


מה לעשות? עשיתי את כל הבדיקות ולא נמצא כלום 

למרות הסיבות הרבות לבעיות פוריות (פיזיולוגיות או נפשיות) אצל כ-35% מהזוגות הסובלים מבעיות פוריות, מוגדרת הבעיה כ"עקרות בלתי מוסברת". זהו מצב שבו לאחר כל הבדיקות שנערכו, הרפואה המערבית לא הצליחה למצוא את ההסבר לבעיה. כל זה כמובן לא אומר שבאמת אין בעיה.

רפואה סינית מסתכלת באופן ייחודי על נושא הפוריות. ההבנה העמוקה של הרפואה הסינית במורכבות של תהליכי העיבור, מביאה אותה להישגים ולמתן טיפול יעיל בבעיות פוריות - דווקא כאשר המקור לבעיה אינו ידוע. גם לזוגות אלו יש סיכוי להיכנס להריון.
 
כמה עובדות על היתרונות של דיקור סיני בטיפולי פוריות
 
דיקור סיני מחזק את תפקוד השחלות כדי שיוכלו ליצור ביציות באיכות טובה יותר ולהביא עובר בריא יותר.

מחקרים הוכיחו שנשים שקיבלו טיפולים בדיקור סיני הצליחו להכפיל את הייצור של כמות הזקיקים, זאת בעקבות ההשפעה שיש לטיפולים ברפואה סינית על איזון ההורמונים בגוף.

טיפולי פוריות ברפואה סינית מפחיתים בצורה משמעותית את תופעות הלוואי של כמות ההורמונים הגדולה שמצטברת בגוף עקב טיפולי ה- IVF. דיקור סיני עוזר לשחלות להגיב טוב יותר לתרופות על ידי ייצור של זקיקים וביציות באיכות טובה יותר.

טיפולי IVF משיגים אמנם אחוזי הריון גבוהים, אך אחוזי הלידה בפועל הינם פחותים באופן משמעותי.  אצל מעל ל- 30% ההיריון מסתיים בהפלה. הרופאה הסינית מקטינה אחוז זה על ידי חיזוק מערכת החיסון, אז הסיכויים להפלה קטנים באופן משמעותי. כאשר יש השרשה של עובר בתוך הרחם חשוב מאד לחזק את מערכת החיסון על מנת לעזור לגוף להתחזק ולהגיע לסיום תקין של ההריון. לכן אחת האסטרטגיות החשובות בטיפול ברפואה הסינית היא חיזוק מערכת החיסון על ידי דיקור סיני וצמחי מרפא.

דיקור סיני יעיל להרגעה ומפחית מתח ולחץ –  הניסיון להיכנס להריון מלווה בסטרס אצל זוגות רבים, במקרים רבים טיפולי ההפריה רק מגבירים תחושות אלו. הורמוני סטרס כגון אדרנלין, נוראדרנלין ודופמין משפיעים על ההורמונים שאחראים על מחזורי הביוץ, ומהווים גורם מפריע לתהליך ההשרשה. דיקור סיני מועיל במיוחד בהפחתת מתח ולחץ ומשרה תחושת רוגע על הגוף והנפש.

אצל גברים הדיקור סיני עוזר להגביר את כמות ואיכות הזרע - תהליך ייצור הזרע אורך בין 70 ל-90 יום. לגברים חשוב לקבל טיפולים ברפואה סינית כ-3 חודשים לפני תחילת טיפולי ההפריה על מנת לשפר ולהגדיל את כמות ואיכות הזרע.

רוצים לפתור בעיות פוריות בדרך טבעית. לחצו על בעיות פוריות להזמנת תור או למידע נוסף על דרכי הטיפול בעזרת דיקור סיני. 

מאמרים נוספים על בעיות פוריות

FSH גבוה

פרולקטין גבוה 

אנדומטריוזיס


כתבה שפורסמה ב- ynet דיקור סיני יכול להגביר פוריות אצל נשים... קרא עוד על דיקור סיני פוריות

  
במידה ויש לכם שאלות נוספות על טיפולי פוריות בעזרת דיקור סיני אתם מוזמנים                                    
ליצור איתי קשר ב 052-8641141 אשמח לענות על כל שאלה.