לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > כאבי גב


כאבי גב

כאבי גב - טיפול בכאב גב

הגב "תפוס" בעקבות תנועה פתאומית? אתם סוחבים במשך שנים כאבי גב? יש לכם כאבים בגב התחתון שלא עוזבים אותכם? הרפואה הסינית משתמשת בדיקור סיני על מנת לטפל בבעיות גב ורבים בעולם זכו להקלה משמעותית בכאב: גם לכם אפשר לעזור להיפטר מהבעיה אחת ולתמיד.

כמעט ואין אדם שלא יסבול מכאבי גב במהלך חייו. אנשים מסוימים אף סובלים מפגיעה משמעותית באיכות חייהם בעקבות כאבי גב כרוניים. אצל אחרים תיווצר מוגבלות בתנועה שתקשה על התפקוד היומיומי ותגרום לירידה בתפקוד ולאובדן ימי עבודה.

הרפואה הסינית משתמשת בדיקור סיני כבר אלפי שנים לטיפול בכאבי גב. כיום, ארגון הבריאות העולמי ורופאים ברחבי העולם ממליצים על הטיפול ברפואה הסינית ובדיקור הסיני כדרכים יעילות לטיפול בכאבי גב.

סיבות לכאבי גב

ישנן סיבות רבות לכאבי גב וסכיאטיקה (כאבי גב תחתון עם הקרנה של כאבים עצביים לאורך הרגל).
בין הסיבות הרבות לכאבים אלו נמצאות טראומות שונות, אוסטיאופורוזיס, פריצת דיסק, בלט דיסק, עודף משקל, לחץ נפשי
, כיווץ או מתיחת שריר ועוד גורמים נוספים. בכל מקרה של בעיות גב ישנה חשיבות רבה לאבחון באמצעות צילום רנטגן, כדי לשלול נזק מבני בתור הגורם לבעיות.


הרפואה הסינית מטפלת בכאבי גב באופן הוליסטי ללא תופעות לוואי
                                                                                                                                 
לטיפול בבעיות גב, הרפואה המערבית מציעה תרופות נוגדות כאב או תרופות ממשפחת הNSAIDs . תרופות אלו מעניקות פתרון זמני בהקלה על הכאב, זאת על ידי חסימה של החומר הגורם לכאב, הנקרא פרוסטאגלאנדינס. החיסרון בשימוש בתרופות אלה הוא בכך שאחד מתפקידי הפרוסטאגלאנדינס הינו בהרחבת כלי דם ושיפור זרימת מחזור הדם. לכן, מצד אחד כאבי הגב ייחלשו אך מצד שני השימוש בתרופות יגרום לעיכובים באספקת הדם לשרירים ולמפרקים ובסופו של דבר עלול לגרום לסיבוכים ולעיכוב בהחלמה. בנוסף, תרופות ממשפחת ה-NSAIDs הן בעלות פוטנציאל לתופעות לוואי כגון רגישות של מערכת העיכול ופגיעה בכבד.

במקרה של כאב גב כרוני עקב דלקת פרקים מסוג אוסטיאופורוזיס הרפואה המערבית מציעה בדרך כלל ניתוח. תהליך כירורגי זה אולי יפתור את כאבי הגב התחתון אך לא את המחלה ולכן ישנו סיכוי שהכאב יחזור כשהוא פוגע בחוליות אחרות .לעומת זאת, הרפואה הסינית מנסה לעצור את התקדמות המחלה בנוסף לטיפול בכאב הגב עצמו .

בעוד הרפואה המערבית טרם מצאה טיפול גורף ויעיל לכאבי גב, הרפואה הסינית מצליחה לעזור ליותר ויותר אנשים עם בעיות גב. מחקרים מכל רחבי העולם מוכיחים את יעילות הטיפול באקופונקטורה (דיקור סיני), צמחי מרפא, שיאצו וטווינה לכאבי גב תחתון בפרט ולכאבי גב בכלל. תחומים רבים ברפואה אלטרנטיבית נותנים מענה לבעיות אורטופדיות, אך הדיקור סיני הינו הדרך הוותיקה והיעילה ביותר.
 
השפעת בעיות בכבד ובכליות על היווצרות כאבי גב

גם מבחינת הרפואה הסינית ישנן סיבות רבות ל כאבי גב וכל מקרה נבדק לעומק כדי למצוא את שורש הבעיה. המטפל ברפואה סינית יבדוק אם ישנן בעיות פיזיולוגיות או אנרגטיות בכליות, מכיוון שהן קשורות לאיזור הגב התחתון. במידה וכאב הגב קשור לכליות יכולים להופיע סימפטומים נוספים כגון כאבי ברכיים ובעיות הקשורות למערכת השתן. בנוסף, הכאב עצמו יורגש באופן דומיננטי יותר אחרי עמידה ממושכת או בזמן עייפות.

במצבים בהם הגב כואב בגלל שרירים תפוסים, המטפל יבדוק את מצב הכבד. מכיוון שהכבד ברפואה סינית קשור לפעולת השרירים, חוסר איזון של הכבד עם חולשה של הכליות יכול להוביל לגב תפוס. במקרה זה יכולים להופיע סימפטומים נוספים כגון מתח או לחץ, כעס בלתי נשלט וכאמור שרירים תפוסים.
 
טיפול בכאבי גב באמצעות דיקור סיני

הטיפול המומלץ בבעיות גב הינו בעיקר על ידי דיקור סיני, ולפעמים יש צורך לשלב גם צמחי מרפא סינים. כאשר הכאב והרגישות בגב נעלמים, נלמדים תרגילים כדי לשמור ולחזק את הגב ולמנוע כאבי גב בעתיד.

במצב האקוטי של כאב הגב המטפל ברפואה סינית יבחר להשתמש בנקודות דיקור רחוקות מהאזור הפגוע, ויתמקד בהקלה על הכאב. ככל שהמצב ישתפר והכאב יפחת, הדיקור יתבצע קרוב יותר למוקד הבעיה על מנת לחזק את האזור כדי להביא לתוצאות ארוכות טווח.

האם הטיפול בדיקור סיני כואב?
 

הדיקור הסיני ברוב המקרים אינו מורגש ובוודאי שאינו כואב. המחטים הינן דקות מאוד וברוב האזורים הן מוכנסות בצורה שטחית מאד, אך עמוק מספיק כדי לגרות את הנקודה ולהביא לפעולה הרצויה. הגירוי של המחט בנקודות מסוימות עוזר לשלוח דם לאזור הפגוע וגורם לשחרור של נוגדי כאב טבעיים כמו אנדורפינים, אשר מקלים על הכאב.

לאחר מכאן הטיפול יתמקד בחוסר האיזון המקורי שהוביל להיווצרות הבעיה. הרפואה הסינית, כמו רוב תחומי הרפואה האלטרנטיבית, מאמינה בטיפול בשורש הבעיה ולא רק בטיפול בסימפטום.


רוצים להתחיל טיפול בכאבי גב בעזרת דיקור סיני לחצו כאן


לקביעת תור או לקבלת פרטים נוספים לגבי הטיפול בכאבי גב ניתן להתקשר ליונתן בקסט בטלפון   8641141 052

מידע אודות טיפול בכאבי גב באמצעות רפלקסולוגיה 
      
רוצים ללמוד תרגילים להקלת כאבי גב תחתון - מאמר שפורסם ב ynet