לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > רפואת נשים > כאבי מחזור

 

כאבי מחזור

 
סובלת מכאבי מחזור או בעיות עם המחזור החודשי, הרפואה הסינית מציעה טיפול בגישה קצת שונה, טיפול אשר עשוי להקל מאד על כאבי המחזור ולפתור את הבעיה. 
 כאבי מחזור
נשים רבות חוות כאבים חזקים ואי נוחות רבה בזמן המחזור החודשי. כאבי המחזור מורגשים כהתכווצויות באזור הבטן התחתונה ולפעמים הם מוקרנים לגב התחתון ולרגליים, זאת בשל התכווצויות הרחם. ההנחה הרווחת היא שכאבי מחזור הם חלק בלתי נפרד מהוסת. הרפואה הסינית אינה מקבלת הנחה זו, ומציעה טיפול יעיל לכאבי מחזור ותסמונת קדם וסתית, טיפול המבוסס על שיטות טבעיות בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה נכונה. 

המחקרים העדכניים בתחום זה מעריכים כי בין 70% ל 90% מהנשים בתקופת הפוריות חוות תסמונת קדם וסתית בצורה כזאת או אחרת - ובין 5% ל 10% מהן חוות סימפטומים בצורה קשה עד קשה מאד, עד כדי פגיעה בתפקוד היומיומי או בעבודה. הרפואה המערבית אינה מסוגלת להגדיר מהן הסיבות לתופעות אלו, אך הנחת העבודה הרווחת היא שישנו קשר לרמות הפרוגסטרון ואסטרוגן אצל האישה, ולשינויים החלים ברמות אלו בזמן הוסת.

חלק מהנשים הסובלות מתסמונת קדם וסתית חוות את הכאבים לפני המחזור, לעומת אחרות שסובלות מכאבים במהלך הוסת או דווקא אחרי. כמו כן, נשים הסובלות מהתסמונת מדווחות על מעל 100 סימפטומים שונים הנוגעים למחזור החודשי: שינויים במצבי רוח, דיכאון, עצבות, כעס, בכי, תשוקה למתוק או מלוח, עייפות, עצירות או שלשולים, רגישות בחזה,כאבי ראש, סחרחורת, הפרעות שינה, אקנה – ועוד רבים שאולי מוכרים לכן.
 
מבחינת הרפואה המערבית אין כיום תרופה שביכולתה לרפא ולפתור את התסמונת הקדם וסתית. הפיתרון הקיים הוא טיפול הורמונאלי, שאמור להקל על הסימפטומים השונים כגון כאבי המחזור, וכן ותרופות פסיכיאטריות מסוג SSRI לטיפול בדיכאון ובשינוי מצבי רוח. תרופות אלו משפיעות על רמת הסרוטונין במוח אך  מלוות בתופעות לוואי רבות וכן זמן התגובה שלהן הינו איטי יחסית (כ-6-4 שבועות).

גם במקרה זה, בעת שהרפואה המערבית מנסה להשקיט את הכאב והסימפטומים, הרפואה הסינית מטפלת בשורש הבעיה ומונעת מהבעיות לחזור גם בעתיד, ללא צורך או תלות בתרופות בעלות תופעות לוואי. הרפואה סינית מטפלת בדרכים של רפואה טבעית בתסמונת הקדם וסתית ביעילות רבה כבר אלפי שנים בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא.

בעוד שעד 1930 התסמונת הקדם וסתית נחשבה לפרי דמיונה של האישה מבחינת הרפואה המערבית (ובמשך שנים אחר כך הוגדרה כבעיה פסיכוסומאטית) ספרי הרפואה הסינית תיארו במדויק לפני אלפי שנים את הסימפטומים השונים, את הסיבות בגללם הם נובעים ואת דרכי הטיפול בהם בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא והרגלי אכילה נכונה. מחקר מקיף שנעשה סביב השפעת הדיקור סיני על הטיפול בכאבי מחזור הראה את הצלחת הטיפול - עד כדי כך שהיום הוא נחשב ליעיל יותר מתרופות.

איך הדיקור סיני יעזור לך לטיפול בכאבי מחזור?

כאב ברפואה סינית היא תוצאה של תקיעות, זרימה לא חופשית של דם, צ`י (אנרגיית חיים), או כל אלמנט אחר בגוף שאמור לזרום בחופשיות. דיקור סיני הינו השיטה הנפוצה ביותר המשמשת את המטפל ברפואה סינית לטיפול בבעיות מחזור. הדיקור נעשה על ידי מחטים דקות ביותר כאשר לרוב הוא אינו מורגש כלל על ידי המטופל. הדיקור מתבצע בנקודות מסוימות בגוף העוזרת להפיג כאב ולעודד זרימה חופשית של דם, נוזלי הגוף שונים וצ`י כאשר אלו תקועים מסיבה כלשהי. בנוסף, הדיקור הסיני ידוע כאחת הדרכים היעילות לטיפול במתח ולחץ ועל כן הוא בעל תוצאות מצוינות בטיפול בשינויים במצב הרוח .


 האם צמחי מרפא יעילים לטיפול בכאבי מחזור?

בימים הטרום-וסתיים ובזמן הוסת גוף האישה דורש יותר אנרגיה מהרגיל כדי להתמודד עם התהליכים הטבעיים המתרחשים בו. עכב אורך חיים הלחוץ בו רבים מאיתנו חיים, הרגלי אכילה ותזונה לא נכונים ועוד, הגוף מתחיל את התהליך כבר בנקודה חלשה יחסית למה שהוא אמור להמצא בו. פורמולה קלאסית לטיפול בכאבי מחזור נקראת shi xiao san  והיא עוזרת בהנעת משופרת של מחזור הדם. צמחי המרפא הסינים נבחרים על ידי המטפל על מנת לחזק את החולשה הקיימת וכדי להתאים לטיפול בסימפטומים השונים - מי שסובלת מכאבי ראש תקבל תוסף של  צמח בשם chuan xiong , לעומת טיפול בשינוי מצבי הרוח שיקבל תוסף מצמח בשם   Dan shen אשר הוכח בכעל סגולות לטיפול בעצבנות.
 
כתבה שהתפרסם ב ynet -
צמחי מרפא יעילים יותר מתרופות בשיכוך כאבי מחזור.

לחצי כאן עם ברצונך להתחיל טיפול להקלה על כאבי מחזור או בבעיות במחזור החודשי.

במידה ויש לך שאלות נוספות לגבי הטיפול של הרפואה סינית בכאבי מחזור או בבעיות במחזור החודשי את מוזמנת להתקשר אלי ל 052-8641141 ואשמח לענות על כל שאלה.