לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > שפעת החזירים

 

שפעת החזירים

שפעת החזירים – וירוס מזן חדש

כולנו רוצים לדעת איך אפשר להתגונן מפני שפעת החזירים. נגיף שפעת החזירים - A/H1N1 2009 – הוא נגיף חדש, שילוב של זן שהתפתח מחזירים, עופות ובני אדם, ולכן אין עדיין חסינות נגדו. ידוע כי הנגיף רגיש לתרופות אנטי-ויראליות, כמו תמיפלו או רלנזה. כמו כן, מספר חברות תרופות בעולם מנסות לפתח חיסון כנגד המחלה. אך נכון להיום, כל החיסונים והתרופות כנגד שפעת החזירים עדיין בגדר של ניסוי, וחלקם אף התגלו כבעלי תופעות לוואי מסוכנות.

ככל הנראה, רבים מאתנו יחלו בשפעת החזירים במהלך החודשים הקרובים. יחד עם זאת, הרוב המוחלט של האנשים שיידבקו בשפעת החזירים – יבריאו מהר. חלקם אפילו לא ירגישו בכלל שחלו. ובנוסף, כל מי שחלה – ככל הנראה יהיה מחוסן מפני הוירוס הזה לקראת החורף.

ואולם, יש סיכון לסיבוכים באחוז קטן מאד מחולי שפעת החזירים. לכן אנשים בקבוצות הסיכון צריכים לגלות עירנות למחלה. על קבוצות הסיכון נמנים בין היתר חולי מחלות ריאה ומחלות נשימה (כמו אסתמה), חולי לב, חולי מחלות חסר חיסוני כמו סרטן או איידס, חולי כליות, חולים במחלות נוירולוגיות, נשים בהריון, וילדים המקבלים טיפול ממושך באספירין.

הגנה טבעית מפני שפעת החזירים

אז מה בכל זאת אפשר לעשות כנגד שפעת החזירים? קודם כל, לא צריך לחפש רחוק - מערכת ההגנה החזקה ביותר שיש לנו נגד וירוסים היא מערכת החיסון הטבעית שלנו, שנמצאת אצל כל אחד בגוף.

אצל רוב חולי שפעת החזירים, המחלה חולפת מעצמה תוך זמן קצר ללא כל טיפול מיוחד. אחוז קטן מהחולים נפגע כתוצאה מסיבוך של שפעת החזירים, אך אלה בדרך כלל חולים הנמנים על קבוצות הסיכון של המחלה, שמערכת החיסון הטבעית שלהם חלשה.

ככל שמערכת החיסון הטבעית שלנו חזקה יותר, כך קטן הסיכוי לחלות בשפעת החזירים. לכן כדאי לכל אחד מאתנו, גם אם אנחנו לא בקבוצת הסיכון של שפעת החזירים, להתכונן לקראת התפשטות המחלה – בעיקר לקראת החורף הקרוב, בו צפוי גל מכביד של חולי שפעת, יחד עם שאר מחלות החורף.

יש כמה דברים שניתן לעשות על מנת לעזור לגוף שלנו להתמודד טוב יותר עם שפעת החזירים. אי אפשר להבטיח את מניעת המחלה, אבל ניתן בהחלט לעזור למערכת החיסון שלכם להיות מוכנה וחזקה יותר, אפילו אם תידבקו במחלה.

רפואה סינית - חיזוק ההגנה הטבעית של הגוף

רפואה סינית ידועה כאחת הדרכים היעילות ביותר לחיזוק מערכת החיסון הטבעית שלנו. משום כך, מומלץ לכל אדם לפנות למומחה ברפואה סינית ולקבל ייעוץ מקצועי לחיזוק ההגנה הטבעית של הגוף, כנגד שפעת החזירים וגם וירוסים אחרים.

הסינים הבינו כבר לפני הרבה שנים, שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל מחלה או כל וירוס כמו שפעת החזירים, היא על ידי מניעה. דיקור סיני ונטילת צמחי מרפא בדרך קבע - מחזקים את מערכת החיסון ומונעים מחלות.

כמטפל ברפואה סינית, אין יום במרפאה שלי שאני לא עוזר למטופלים לחזק את מערכת החיסון הטבעית שלהם, מתוך הבנה שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל מחלה מתחילה במערכת חיסון חזקה.

ברצוני לחלוק אתכם כאן כמה עצות מועילות, שכל אחד מכם יכול ליישם בעצמו, על מנת להקטין את הסיכוי להידבק ולחלות בשפעת החזירים.
אך לפני כן, עליכם לדעת כי חיזוק מערכת החיסון  לטווח הארוך דורש שינוי באורח החיים. הרפואה הסינית מתאימה לכל אדם את הטיפול באופן פרטני, וההמלצות שלי כאן הן כלליות בלבד.


• שנו היטב - חשוב לישון מספיק שעות, לא רק בגלל ששינה מחזקת את מערכת החיסון, אלא גם מפני שחוסר שינה מחליש את מערכת החיסון.
• הירגעו – לחץ ומתח נפשי גורמים להפרשת הורמונים בגופנו, הפוגעים בייצור תאי דם לבנים החיוניים להגנה על הגוף מפני וירוסים או חיידקים.
• פעילות גופנית – הקפדה על פעילות גופנית מתונה תורמת לכל המערכות בגוף, ואף ידועה כאחת הדרכים היעילות להפחתת לחץ ומתח נפשי.
• תזונה בריאה, כולל ויטמין סי - ויטמין c הוא כנראה הויטמין שהכי תורם לחיזוק מערכת החיסון, בעיקר בזכות השפעתו על ריבוי תאי דם לבנים. מקור טוב לויטמין c ניתן למצוא בפירות וירקות כמו פלפלים, ברוקולי, בטטה, תפוזים וקיווי.

צמחי מרפא ודיקור סיני  - הגנה טבעית טובה יותר

צמחים רבים ברפואה הסינית תורמים לחיזוק מערכת החיסון. אחד הצמחים הבולטים ביניהם הוא אסטראגלוס, שבמחקר במרכז הרפואי של יוסטון, טקסס, התגלה כיעיל ביותר בחיזוק מערכת החיסון.

במרפאה שלי נהוג להשתמש בפורמולה של צמחי מרפא, תוך התאמה אישית של הרכב הפורמולה למטופל. אחד היתרונות הגדולים של צמחי המרפא הסיניים הוא בכך שהם טבעיים לחלוטין, וכמעט לא ידוע על תופעות לוואי שלהם למרות יעילותם הרבה.

דיקור סיני גורם לחיזוק מערכת החיסון באמצעות ריבוי של תאי T (לימפוציט T) שהם חלק מתאי הדם הלבנים. אנשים רבים הסובלים מאלרגיות או בעיות של הצטננויות חוזרות בחורף, מכירים היטב את התחושה הטובה והשינוי האנרגטי שמורגש לאחר טיפול באמצעות דיקור סיני.

על אף העלייה במספר הפניות לטיפולים ברפואה סינית, רוב האנשים מגיעים לטיפול רק אחרי שהם כבר סובלים מבעיה בריאותית, ולא כטיפול מונע. אם כבר "חטפתם" את שפעת החזירים או אפילו שפעת רגילה, גופכם יהיה חלש מכרגיל והרפואה הסינית תהיה פחות יעילה בריפוי.

דיקור סיני וצמחי מרפא סיניים יכולים לעזור לכם לא רק בחיזוק מערכת החיסון, אלא גם בחיזוק ואיזון כל מערכות הגוף ותרומה לבריאות הכללית.

לסיכום, דאגו לחזק את מערכת החיסון הטבעית שלכם, ותעברו את החורף בשלום.

רוצים להתחיל לחזק את מערכת החיסון שלכם בעזרת הרפואה הסינית או לקבל פרטים נוספים לחצו כאן

רוצים עוד מידע כללי על שפעת החזירים 

מתעניינים ברפואה סינית? כאן תוכלו למצוא מאמרים על דיקור סיני