לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > עצירות

עצירותעצירות - טיפול  בעצירות באמצעות דיקור סיני

סובלים מעצירות? הרפואה הסינית מציעה טיפול בעצירות באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה נכונה
. 

אחד מכל חמישה אנשים יסבול מעצירות במהלך חייו. למרות אי הנוחות הרבה הנגרמת עקב העצירות, רבים לא מטפלים בבעיה, ומקווים שתחלוף מעצמה. לאחרונה יותר ויותר אנשים פונים לטיפול בתחומי הרפואה המשלימה השונים עקב ההצלחה בפתרון הבעיה בדרך טבעית וללא תופעות לוואי. רפואה סינית הינה אחד מתחומי הרפואה האלטרנטיבית אשר מטפלת ביעילות בעצירות: מחקר שנערך לאחרונה בארה"ב מציג נתונים מרשימים של 80% הצלחה בטיפול ב עצירות על ידי דיקור סיני. 

איך יודעים אם מה שיש לי זו אכן עצירות?

ההגדרה המערבית של עצירות היא: פחות משלוש יציאות בשבוע, קשיים ביציאה (20 דקות או יותר המתנה עד היציאה), צואה קשה ויבשה או תחושה של חוסר התרוקנות. מבחינת הרפואה הסינית יציאות תקינות נחשבות כאשר ישנה יציאה פעם ביום, לרוב בבוקר, ללא קושי או מאמץ. 

מהן הסיבות לעצירות?

ישנן סיבות רבות לעצירות. חלק מהגורמים הם פיזיולוגים, כגון תפקוד לקוי של בלוטת התריס, או מחלות  כמו
אסטמה, תסמונת המעי הרגיז או סוכרת. עצירות אצל אנשים עם טחורים או פיסורה יכולה להופיע בגלל התאפקות רצונית עקב הכאב שנוצר בזמן יציאה. עצירות אצל נשים בהריון הינו מצב נפוץ, אשר נובע לרוב מלחץ של הרחם על המעי הגס.

גם מצבים רגשיים כמו
דיכאוןמתח או התאפקות רצונית לאורך זמן עלולים לגרום לעצירות. בנוסף, תופעות לוואי הנגרמות בשל שימוש בתרופות לטיפול בבעיות ללחץ דם, תרופות פסיכיאטריות, משככי כאב, תכשירי ברזל או תכשירי סידן גורמות לעצירות.

כמובן שלהרגלי האכילה שלנו יש השפעה ישירה על תדירות היציאות, ולכן חשוב שאנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול יקפידו על סוג וכמות המזון הנכונה עבורם. 

טיפול בעצירות בעזרת רפואה סינית

הרפואה הסינית רואה חשיבות גדולה באיכות ובכמות היציאות. עצירות עלולה להוביל להצטברות של רעלים בגוף, מה שלאורך זמן עשוי להוביל לסיבוכים ולמחלות קשות יותר. הרפואה הסינית מטפלת כבר אלפי שנים בהצלחה בעצירות על ידי אקופונקטורה (דיקור סיני), צמחי מרפא ותזונה נכונה, המותאמת באופן אישי לכל אדם. בקליניקה ישנם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בטיפול בעצירות, ורבים מדווחים על תחושה טובה הרבה יותר  אחרי מספר מפגשים. 

דיקור סיני – טיפול טבעי בעצירות

לעצירות, כמו שראינו, ישנן סיבות רבות, אך לרוב מדובר בפריסטלטיקה (תנועת המעיים) איטית של המעי. הרפואה הסינית משתמשת בדיקור סיני כבר אלפי שנים ביעילות לטיפול בבעיות הקשורות למערכת העיכול. כאשר יש עצירות המטפל ברפואה סינית ירצה להשתמש בנקודות דיקור אשר משפרות את תנועתיות המעיים: st25 היא נקודת דיקור שנמצאת משני צידי הטבור ויעילה במיוחד לעודד ולהסדיר את פעולת המעיים התקינה. בנוסף, היא מונעת חסימות במעיים, אשר מתרחשות כאשר הפריסטלטיקה איטית וכתוצאה מכך נוצרות הצטברויות במעי הגס. 

צמחי מרפא סיניים - התרופה הטבעית לטיפול בעצירות

רפואה סינית אינה רק דיקור סיני. לגבי הטיפול בעצירות הדבר נכון במיוחד, בשלב ההתחלתי של הטיפול עושה המטפל שימוש בצמחי מרפא. המטופל יקבל פורמולות צמחיות, שהן תרכובות של מספר צמחים אשר מותאמות לכל אחד באופן אישי ולבעיה שממנו הוא סובל. הפורמולות יובילו ליציאה באופן כמעט מידי, ולאחר מכן הם ילוו את הטיפול בדיקור סיני, כדי לשמור על יציאות תקינות לטווח ארוך. 

הרפואה הסינית מתאימה תזונה נכונה כדי לטפל בעצירות

רבים חושבים שמזון מסוים הוא הגורם לעצירות, אך זוהי טעות נפוצה. כל אדם מתמודד עם מזון באופן שונה, מאכל שמתאים לאדם אחד עלול לגרום לאחר עצירות. הרפואה סינית מטפלת בעצירות ובמחלות נוספות על ידי בניית תפריט שמורכב מתזונה שמותאמת באופן ייחודי לאותו אדם. התפריט מותאם בצורה כזו שהוא מוציא את המזון אשר עלול לגרום לעצירות, וכולל את המזון אשר מסייע ליציאות תקינות. בנוסף, התפריט התזונתי המותאם יטפל בשורש הבעיה אשר גרמה לעצירות מלכתחילה.   

אחד השאלות הנפוצות לגבי הקשר של תזונה לעצירות היא האם בננות גורמות לעצירות - להמשך המאמר על בננות ועצירות לחצו כאן

בינתיים, כמה טיפים שיעזרו לכם להקל על העצירות


1. אכלו יותר סיבים: לפחות 30 גרם ביום של מאכלים המכילים סיבים, כגון: עדשים, שיבולת שועל, דגני חיטה, כרוב, גזר, אגס או קיווי.
2. כושר גופני: נסו להתאמן באופן קבוע. הדבר יעזור מאד לחילוף החומרים בגוף, ויזרז את תהליך התרוקנות המעיים.
3 .שתו יותר מים: במקרים בהם העצירות קשורה ליובש בגוף, מומלץ לשתות ליטר וחצי מים ביום (אלא אם ישנה בעיה רפואית שלא מאפשרת שתיית מים מרובים).

במידה ויש לכם שאלות נוספות על הטיפול בעצירות בעזרת הרפואה הסינית,
התקשרו אליי ל 052-8641141  אשמח לענות על כל שאלה

רוצים לעשות את הצעד הראשון בפתרון בעיית העצירות שלכם, לחצו כאן לקבוע תור לטיפול בעצירות.

לחצו כאן למחקר על היעילות של דיקור סיני בטיפול ב עצירות.

אקופרסורה משתמשת בלחיצות או מגע אחר על נקודות דיקור במקום שימוש במחטים. תנסו להשתמש בטכניקות מהסרטון שמצאתי ב youtube  על מנת להקל על עצירות ולהביא ליציאה תוך 10 דקות

כל התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או חוות דעת מקצועית.