לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > כאבי-בטן


כאבי בטן

כאבי בטן הם מטרד רציני לרבים מאיתנו. מי שסובל מכאבי בטן יודע כי הם יכולים לתקוף בלי שום התראה מראש. למעשה מדובר בהתכווצויות בבטן אך מי שסובל מכך יודע כי ההתכווציות יכולות להיות כל כך חזקות עד שקשה לתפקד כרגיל.

אז מה גורם לכאבי בטן?

כשאומרים בטן למה מתכוונים?  אזור הבטן כולל את הקיבה, המעי הדק, המעי הגס, כבד, כיס מרה ולבלב. כל בעיה באחד מהאיברים האלה יכולה להיות הגורם לכאב. ברור גם שאלרגיות למזון מסויים או אכילת מזון מקולקל יכולים  גם הם לגרום לבטן להתכווץ ואת זה כמובן נרגיש ככאבי בטן. 

כאבי בטן והקשר הרגשי

עדיין, כאבי בטן לא נגרמים רק מתזונה. מי שהכאבים "מבקרים" אותו לעיתים קרובות יודע כי יש סיבה נוספת לכאבים.

הבטן שלנו מושפעת מאד מרגשות ובמיוחד מלחץ נפשי או מתח. כשאנחנו לחוצים נרגיש איך השרירים שלנו בגוף נתפסים (מתכווצים) למשל באזורים כמו הצוואר, העורף או הכתפיים. אך רבים לא יודעים שהאיברים שהכי רגישים למצבנו הנפשי נמצאים דווקא בבטן שלנו. לכן את הלחץ הנפשי נרגיש מיד בקיבה. דרך אגב, מי שסובל  ממעי רגיז  יישאל במהלך האבחון אצל הרופא על תחושת לחץ ומתח.

מניעה של כאבי בטן

אפשר לטפל בכאבי בטן אך תסכימו איתי שהרבה יותר חכם יהיה להימנע ממה שגרם לכאבי הבטן להופיע מלכתחילה.  ברגע שנמצא את הטריגר שמוביל לכאבי הבטן כבר נפתרו 80%  מהבעיה.

כאבי בטן שדורשים בדיקת רופא

 אם אתם יודעים שכאבי הבטן  מהם אתם סובלים קשורים לתסמונת המעי הרגיז אז תהיו אופטימים כי הרפואה הסינית מצליחה בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא והתאמת תפריט אישי, לפתור את הבעיה. אך חשוב לדעת, אם כאבי הבטן מלווים בחום, איבוד משקל או דימום בצואה, הדבר דורש בדיקת רופא על מנת לשלול מחלות קשות יותר. אז אל תחכו וגשו להבדק.

אז למה מופיעים כאבי בטן בתסמונת מעי רגיז

 כאב בטן הוא התלונה הנפוצה  ביותר אצל  הסובלים מתסמונת המעי הרגיז. רופאים סבורים שהתכווצויות של שרירי המעי הגס הם אלו שגורמים לתחושת כאב הבטן.  הרפואה הסינית דווקא רואה קשר בין מזון לא מתאים, כמו הלוקטוז שנמצא במוצרי חלב לבין הכאב. אך הסיבה העיקרית לכאבים בבטן היא דווקא לחץ או מתח לאורך זמן. אם אתם לחוצים ריגשית גם הגוף שלכם מגיב ללחץ והבטן הרי הכי מושפעת מהרגשות שלנו.לכן לחץ נפשי יתבטא ככאב בטן.

למידע נוסף על הטיפול של דיקור סיני לכאב בטן או כאב שהסיבה לא ידוע לחץ כאן

לפרטים נוספים על הטיפול בכאבי בטן או הזמנת תור לחצו על כאבי בטן