לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > פרולקטין

 

פרולקטין

הפרולקטין ידוע כ"הורמון החלב" שמאפשר לנשים להניק את ילדיהן; אך עודף פרולקטין בגוף עלול להקשות על נשים להיכנס להריון. הרפואה הסינית העתיקה מציעה פתרון יעיל לבעיה זו.

פרולקטין הוא הורמון חשוב בתהליכי הרבייה אצל נשים וגברים כאחד. אצל גברים הוא מסייע בייצור תאי זרע ואצל נשים הוא מסייע בייצור חלב בבלוטות החלב שבשד האם לאחר הלידה, ודואג לשמור על הנקה בריאה ורציפה.

רמות גבוהות מדי של פרולקטין בדם עלולות לגרום לנשים לבעיות פוריות שונות. אם מטפלים בבעיה בזמן, אפשר ברוב המקרים להתגבר על הבעיה ולהיכנס להריון. ישנם טיפולים רבים לבעיה של פרולקטין גבוה, ובהם תרופות שמסייעות לייצור מוגבר של דופאמין במוח וזה גורם לרמות הפרולקטין בגוף להתאזן. אך באחרונה נשים רבות פונות לגישה טיפולית קצת אחרת, אולי בגלל הרצון שלהן להיות מטופלות בדרכים טבעיות ללא תופעות לוואי. אחת הדרכים הקלות והמוצלחות יחסית לטיפול בבעית הפרולקטין היא השיטה העתיקה של דיקור סיני.

מה הסיבות לרמת פרולקטין גבוה?

סיבות רבות עלולות לגרום לרמות הפרולקטין בגוף לעלות. אחת הסיבות המרכזיות היא מחלות של הבלוטות באזור ההיפותלמוס במוח, שאחראי על יצירת ההורמונים, וההיפופיזה (בלוטת יותרת המוח) שאחראית על שחרור ואיזון של הורמונים רבים, ובהם גם הפרולקטין. גם שימוש בתרופות מסוימות עלול להשפיע על רמות הפרולקטין, במיוחד תרופות פסיכיאטריות או תרופות אחרות המשפיעות על רמות הדופאמין במוח.

פרולקטין גבוה אצל נשים יכול להצביע על שחלות פוליציסטיות ...   קראי עוד על שחלות פוליציסטיות

הדיקור הסיני לצורך טיפולי פוריות משמש בהצלחה מיליוני נשים בסין, ביפן ובמדינות המזרח הרחוק כבר במשך אלפי שנים; גם בארה"ב, באירופה ובישראל יש בשנים האחרונות מגמת עלייה בטיפולי פוריות באמצעות דיקור סיני.  דיקור סיני מסייע בהצלחה רבה בהשגת איזון הורמונלי בגוף על ידי השפעה על המרכז ההורמונלי במוח וגירוי של מערכת העצבים המרכזית, שבתגובה מחזירה לגוף את האיזון של ההורמונים.

צמחי מרפא סיניים מורידים רמות פרולקטין

צמחי מרפא סיניים משמשים במרפאה שלי כאמצעי חשוב ביותר בטיפול בבעיות גניקולוגיות, בנוסף על הדיקור הסיני. הסינים משתמשים בפורמולה ייחודית של צמחי מרפא כבר במשך מאות שנים לטיפול במצבים של קושי להיכנס להריון בעקבות פרולקטין גבוה. הפורמולה הקלאסית Liu wie di huang wan בשילוב עם צמחים נוספים, משמשת נשים רבות בעולם, שמעדיפות צמחי מרפא טבעיים על פני החלופה של תרופות. מחקרים שהתפרסמו במגזין האמריקאי של הרפואה הסינית American Journal of Chinese Medicine מראים, כפי שגם ניתן לראות מדי יום במרפאה שלי, כיצד בעקבות הטיפול רמות הפרולקטין בגוף התאזנו, המחזור החודשי הפך לסדיר תוך חודשיים על שלושה חודשים, וגם שההריון לא איחר לבוא לאחר שהגוף התאזן.

תזונה נכונה לאיזון הורמונלי ורמות פרולקטין

ברפואה הסינית העתיקה קיימים ארבעה כלים טיפוליים עיקריים: בנוסף לדיקור סיני, צמחי מרפא ומוקסה – תזונה נכונה על פי עקרונות הרפואה הסינית היא חלק חשוב ובלתי ניתן להפרדה מן הטיפול. פרולקטין גבוה הוא תופעה של חוסר איזון הורמונלי ולכן החשיבות של תזונה בריאה ללא חשיפה להורמונים רבה ביותר. ברפואה הסינית מקובל להכין תפריט תזונה ייחודי ומותאם אישית לכל מטופל בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל.

עוד לפני שקיבלתם את תפריט התזונה המותאם אישית לכם על ידי המטפל, אם אתם זקוקים לאיזון הורמונלי –הנה כמה מוצרים שרצוי שתימנעו מהם:

• מוצרים של חלב פרה
• סוכן לבן
• קמח לבן
• סיגריות
• אלכוהול

למה טיפולי רפואה סינית מועילים באיזון רמות הפרולקטין?

נשים רבות שאצלן רמות הפרולקטין בגוף אינן מאוזנות, מגיעות לטיפול בעיקר בגלל בעיות פוריות או בעיות עם בלוטת התריס. היתרון החשוב של הרפואה הסינית הוא בכך שהיא מטפלת לא רק באיזון הפרולקטין אלא בהרבה יותר מכך – בכל מערכת החיסון ובכל איברי הרבייה בגוף על מנת להביא אותם למצב בריא יותר. טיפול קונבנציונלי בתרופות, לעומת זאת, עלול להביא את הגוף לאיזון פרולקטין מדומה, מכיוון שהתרופות לא מטפלות בבעיה שבגללה חל הייצור המוגבר של פרולקטין, וכך כשמפסיקים להשתמש בהן, רמות הפרולקטין חוזרות להיות גבוהות כפי שהיו קודם.

לפני שמתחילים טיפול לאיזון פרולקטין בעזרת הרפואה הסינית, מומלץ לבצע בדיקות מעבדה כדי שיהיה אפשר למדוד את יעילות הטיפול.

למידע נוסף על התוצאות של בדיקת פרולקטין

לפרטים נוספים או הזמנת תור לחצו כאן. ניתן גם להתקשר ל 052-8641141 אשמח לענות על כל שאלה