לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > דלקת בדרכי השתן

 

דלקת בדרכי השתן

דלקת בדרכי השתן הינה בעיה רפואית נפוצה אשר פוגעת באיכות החיים של מיליוני אנשים ברחבי העולם מדי שנה. הרפואה המערבית מתמודדת עם דלקת בדרכי השתן בעיקר באמצעות אנטיביוטיקה, בעוד הרפואה הסינית והדיקור הסיני מציעים דרך יעילה ביותר לטיפול ומניעת החזרה של הדלקת – ללא תופעות לוואי.

לפני שאמשיך להסביר לכם על דלקות בדרכי השתן, איך אפשר לטפל בבעיה בעזרת רפואה סינית וגם כמה עצות שיכולו להקל עליכם כבר עכשיו עשו את הצד הראשון בדרך לפתרון והזמינו תור במרפאה לרפואה סינית
 

כיצד נוצרת דלקת בדרכי השתן ?

כשמה כן היא, דלקת בדרכי השתן היא התפתחות של מצב דלקתי באחד מאבריה של מערכת השתן: הכליות, צינורות השתן, שלפוחית השתן או השופכה. הדלקת בדרך כלל נגרמת כתוצאה מחדירתם של חיידקים בקטריאליים לשופכה, שם הם מתרבים ומתפשטים. 

מדוע נשים סובלות יותר מגברים מדלקות בדרכי השתן ?

דלקות בדרכי השתן שכיחות פי 5 אצל נשים לעומת גברים. הסיבה לכך נעוצה במבנה האנטומי של גוף האישה: צינור השתן והנרתיק קרובים לפי הטבעת, מה שמאפשר חדירה של חיידק ה-E.coli אל מערכת השתן.

אצל נשים בגיל המעבר מופיעה דלקת בדרכי השתן מסיבה שונה: עם הפסקת תפקודן של השחלות, נפסקת גם הפרשת ההורמון אסטרוגן. שינוי זה מוביל ליובש בנרתיק, שעלול להתפתח לדלקת בשלפוחית השתן. אצל גברים בגיל המעבר השכיחות לדלקת נמוכה יותר, ונגרמת לרוב בגלל זיהום בבולטת הערמונית. 

סימפטומים שכיחים של דלקת בדרכי השתן

 • תחושה של צריבה בזמן הטלת שתן
 • תכיפות ודחיפות במתן שתן
 • שתן כהה או עכור
 • התכווצויות בגב תחתון
 • חום גבוה (נדיר) 

כיצד מתמודדת הרפואה המערבית עם דלקות בדרכי השתן ?

הטיפול המקובל בדלקות בדרכי השתן הינו מתן אנטיביוטיקה, זאת מכיוון שקיימת הסכנה שהדלקת תתפשט לכליות ותוביל לסיבוכים נוספים. רופאים גם מציעים תרופות להקלה על הצריבה ועל הצורך בהשתנה תכופה.

בוודאי שמעתם ששימוש ממושך באנטיביוטיקה עלול לגרם לתופעות לוואי רבות (בחילות, שלשולים, אסטמה, פריחה, קשיי בליעה ועוד) וכן להתפתחות עמידות מצד החיידקים כלפי האנטיביוטיקה. אנשים רבים מעדיפים להימנע ממצבים אלו ופונים לטיפול בדלקות בדרכי השתן באמצעות רפואה סינית : אפשר לטפל בדלקות בדרכי השתן ללא אנטיביוטיקה, באופן טבעי וללא תופעות לוואי. 

טיפול למניעת דלקת בדרכי השתן בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה

מנקודת מבטה של הרפואה הסינית, דלקת בדרכי השתן הינה מצב של חום ולחות במערכת השתן. החום הוא זה שגורם לתחושה של השריפה בעת מתן השתן, והלחות מתבטאת בצבעו העכור. 

דיקור סיני הינו אחת הדרכים היעילות לטיפול במצב של דלקת בדרכי השתן. נשים רבות חוות זיהומים תכופים וחוזרים בדרכי השתן, עד כדי פגיעה של ממש באיכות החיים - ולכן חשוב מאוד לטפל בשורש הבעיה, כדי למנוע ממנה לשוב בעתיד. בעזרת מספר טיפולים של דיקור סיני ניתן להשיג תוצאות משמעותית ולהקטין משמעותית את הישנותה של הדלקת.

אחרי שהדלקת טופלה בהצלחה, המטפל ברפואה סינית יתאים פורמולת צמחי מרפא ותפריט תזונה על מנת לחזק את המערכת החיסונית ולהפחית באופן משמעותי את הסיכוי לדלקות חוזרות. הפורמולה מותאמת באופן אישי לכל מטופל על פי צרכיו. 

בינתיים: כמה עצות חשובות כדי למנוע ולטפל בדלקות בדרכי השתן

 • שתייה מרובה של מים: עוזרים לנקות את צינורות דרכי השתן מבקטריה וגם מסייעים במניעה.
 • יש להימנע מהתאפקות בהטלת שתן!
 • שמרו על ההגיינה של אברי המין: כך תורידו את הסיכוי לחדירה של בקטריה לדרכי השתן.
 • נסו להמעיט במזון מטוגן ובמוצרי חלב: אלו, לפי הרפואה הסינית, יוצרים חום ולחות בגוף.
 • אכלו כל יום כף של אבקני פרחים מסוג פולן: הם עוזרים לחזק את מערכת השתן.
 • הוסיפו שום לתבשילים שלכם: השום הוא תכשיר אנטי חיידקי ידוע.
 • שתו מיץ חמוציות: יעיל במניעת זיהום בדרכי השתן וגם מסייע לטיפול בדלקת עצמה.

רוצה להתחיל טיפול בדלקת דרכי השתן לחצי כאן   

רוצה לדעת עוד על דלקת בדרכי השתן, דרכי מניעה וטיפול - כתבה שפורסמה ב ynet


כל התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או חוות דעת מקצועית.
כל הזכיות שמורות ליונתן בקסט