לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > אלרגיות

 
אלרגיותאלרגיות : יש טיפול טבעי באמצעות דיקור סיני


נמאס לכם לקבל זריקות לטיפול באלרגיה? לא רוצים להיות תלויים בתרופות ואנטי-היסטמינים כל החיים? מנסים  להיזכר איך מרגישים ימים שלמים בלי אלרגיה ולא מצליחים? הרפואה הסינית משתמשת בשיטות יעילות וטבעיות כמו דיקור סיני וצמחי מרפא כדי להקל ולסייע באופן משמעותי על אנשים הסובלים מאלרגיות. 

אלרגיה היא אחת מהתלונות הנפוצות ברפואה: כרבע מהאוכלוסייה בעולם סובלת מ אלרגיה כזאת או אחרת. חלק מאיתנו מרגישים אותה בחילופי העונות (בעיקר באביב) אצל אחרים היא מתעוררת בעקבות אכילת מזון מסוים. אצל רבים אחרים הבעיה גדולה יותר - המקור לתגובה האלרגית אינו ברור. כיום, יותר ויותר אנשים הסובלים מאלרגיה פונים לטיפולים בתחומי הרפואה הסינית לקבלת עזרה - ולא מסתפקים רק בתרופות כדי לנסות להפחית את הסימפטומים.

מה זה אלרגיה?

מקור המילה אלרגיה הוא מיוונית ופירושה "תגובה שונה". הכוונה במילים "תגובה שונה" מתייחסת לתגובת מערכת החיסון עבור חומרים שאינם מזיקים לרוב האנשים. למה הכוונה? כאשר חודר לגוף גורם זר כגון חיידק או וירוס, מערכת החיסון שלנו אמורה להגן אלינו מפניהם: היא עושה זאת על ידי התרבות של תאי דם לבנים, שחרור של נוגדי דלקת ונוגדנים שונים. כאשר מערכת החיסון מגיבה בצורה "מוגזמת" ומנסה להילחם בחומרים שאינם מזיקים לנו – זוהי תגובה אלרגית.

מה זה אלרגן?

אלרגן נחשב לכל חומר הגורם לתגובה אלרגית. האלרגן בדרך כלל מכיל פרוטאין, אך ישנן תרופות מסוימות שאינן מכילים פרוטאין וגורמות לתגובה אלרגית, כאשר המולקולות שלהן נקשרות לפרוטאין בגוף שלנו.
 
אלו הם החומרים האלרגנים הנפוצים ביותר:
 
1. קרדית אבק הבית - ייצור מיקרוסקופי שחי בתנאי אבק.
2. בעלי חיים – ידוע שמקור האלרגנים הוא בעיקר מהקשקשים ומהריר של חתולים וכלבים.
3. אבקני פרחים, פריחה של עצים שונים.
4. עקיצות של דבורים / צרעות / דבורים.
5. ניקל - חומר שנמצא במתכות זולות.
6. סוגי מזון שונים - בעיקר פירות ים, חלב, בוטנים, חיטה, אגוזים, סויה וביצים.
7. לטקס- סוג של גומי.
 
מהן התופעות של אלרגיה?

אלרגיה עלולה לגרום לקשת רחבה של סימפטומים שונים, שעוצמתם משתנה מאדם לאדם. הביטויים העיקריים של אלרגיה הם נזלת, התעטשויות, קשיים בנשימה כדומה לאסטמה, דלקות, נפיחות או גרוד בעיניים או בפנים, כאבי ראש, שלשולים והקאות, גירוי או אודם בעור וכן אקזמות מסוגים שונים. תגובות חריפות במיוחד של אלרגיה עלולות אף לגרום למוות.
 
מהן דרכי הטיפול לאלרגיה ברפואה מערבית?

ראשית (ובמקרה הזה לא משנה באיזו אסכולה מדובר) יש לנסות ולזהות את החומר הגורם לאלרגיה – ולהימנע מאותו אלרגן. במקרים רבים לא ניתן להימנע לחלוטין ממפגש עם אותו החומר (למשל קרדית אבק הבית) - אז יש לפנות לטיפול. התרופות לאלרגיה שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית הם לרוב תרופות מסוג אנטי-היסטמינים או תרופות ממשפחת הסטרואידים, שניתנות על מנת לטפל בדלקות. כידוע, תרופות אלו לא פותרות את האלרגיה אלא מרגיעות את הסימפטומים לתקופה מוגבלת. לכן, ברוב המקרים יש לצרוך תרופות כאלו לכל החיים - דבר שיוביל באופן נחרץ להיחלשות מערכת החיסון. 


בעיית אלרגיה: גישה שונה לפתרון באמצעות רפואה סינית

הרפואה הסינית, שהיא העתיקה והנפוצה מבין תחומי הרפואה המשלימה, מטפלת בגישה שונה באלרגיה. הטיפול מתמקד בחיזוק המערכת החיסונית שלנו כדי שתוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם אותם חומרים (שלא אמורים להזיק לנו מלכתחילה). מכיוון שמבחינת הרפואה הסינית איברים רבים קשורים למערכת החיסון שלנו, הטיפול מתמקד באיזון ובחיזוק של איברים כאלו. לרוב הטיפול יפתור בעיות נוספות ויתרום לתחושה פיזיולוגית ורגשית טובה יותר.

טיפול טבעי לאלרגיות על ידי הרפואה סינית


לרפואה הסינית כלים מגוונים ויעילים בהתמודדות עם אלרגיות: דיקור סיני הוא הכלי הנפוץ ביותר. בעזרת גירוי של נקודות דיקור הנמצאות על פני העור, מתאפשר לגוף לרפא את עצמו בתהליך טבעי ולשפר את תפקודו - ובמיוחד לחזק את מערכת החיסון שלו.

בנוסף לטיפול בדיקור סיני, ניתנת פורמולת צמחיים טבעיים (הידועה שבהם נקראת bi yan pian) אשר מקלה מאד על הסימפטומים בשלב ההתפרצות. על הפורמולה הזאת מוסיף המטפל צמחים ספציפיים המתואמים באופן אישי לכל מטופל ולסימפטומים השונים המטרידים אותו. במקרים רבים, גם שינוי בתפריט והתאמה של תזונה נכונה תורמים להצלחת הטיפול.
 
הצלחה בטיפול באלרגיות

אני מוצא סיפוק רב והצלחה גדולה בטיפול באלרגיות בעזרת דיקור סיני. ישנם מצבים בהם השינוי הוא כמעט מיידי. במקרים רבים המטופלים מרגישים הקלה כבר בטיפול הראשון. על מנת לעקוב אחר התקדמות הטיפול אני מבקש מהמטופלים לדרג את האי נוחות שהם חווים מהאלרגיה שלהם מ-1 עד 10. אחרי הטיפול אני מבקש מהם שוב לדרג את האי נוחות, והתוצאות עליהם המטופלים מדווחים הם כמעט תמיד של ירידה בדירוג. עוד דרך יעילה לעקוב אחר התקדמות הטיפול הוא על ידי ספירה של מספר ההתעטשויות/התגרדיות במהלך היום.

למרות ההקלה המהירה שבדרך כלל מושגת, נדרשת סידרה של טיפולים על מנת להביא לתוצאות משמעותיות לטווח ארוך. אצל אנשים שסובלים מאלרגיה חשוב להשתמש בטיפול מונע על ידי הגעה למרפאה לטיפול חיזוק, לפני התקופה בה בדרך כלל מופיעים הסימפטומים (להגיע בחורף כדי להימנע מראש מאלרגיות האביב המפורסמות). 


לחצו כאן אם ברצונכם להתחיל טיפול באלרגיה, טיפול אשר עשוי לשפר את איכות חייכם במידה משמעותית.

רוצים לדעת עוד על רפואה סינית

כל התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או חוות דעת מקצועית.