לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > לחץ דם גבוה

לחץ דם גבוה


לחץ דם גבוה / יתר לחץ דם

סובלים מבעיית לחץ דם גבוה? מעוניינים לטפל בה באמצעים טבעיים וללא תופעות הלוואי של התרופות להורדת לחץ דם? הרפואה הסינית מציעה מספר דרכים יעילות לטיפול בבעיית לחץ דם גבוה: דיקור סיני, פורמולות צמחיות ותזונה נכונה. בעזרת סדרת טיפולים ממוקדת  אוכל לעזור לכם להוריד באופן משמעותי את רמות לחץ הדם בחזרה אל הרמות הנורמאליות ולשפר את איכות החיים שלכם!

לחצו כאן להזמנת תור או שאלות נוספות על טיפול בלחץ דם גבוה

לחץ דם – ההגדרה הרפואית

מדידת לחץ הדם בודקת את הכוח שמופעל כנגד דפנות כלי הדם במהלך כיווץ הלב. ישנם שני כוחות המשפעים על לחץ הדם: הראשון הוא כאשר פעימות הלב דוחפות את הדם אל תוך העורקים והשני הוא התנגדות העורקים כלפי זרם הדם. כאשר העורקים שלנו מתחילים להיחסם על ידי כולסטרול ושומנים הלב צריך "לעבוד קשה יותר" על מנת להביא דם לכל האיברים. זהו אחד הגורמים העיקריים לעלייה בלחץ הדם. 

מה נחשב לחץ דם תקין ומה נחשב לחץ דם גבוה

לחץ דם מורכב משני מדדים: לחץ דם סיסטולי ולחץ דם דיאסטולי. המספר הגבוה (השמאלי) הינו הלחץ הסיסטולי: זהו הלחץ הנוצר על דפנות העורקים בעקבות פעימות הלב. המספר השני (לחץ דיאסטולי) הוא הלחץ שקיים בין פעימות הלב, כאשר הלב במנוחה.

לחץ דם תקין הוא 120/80. מדדים של 140/90 מרמזים כבר על נטייה ללחץ דם גבוה. מדדים של 160/100 הם מצב של לחץ דם קל, 180/110 הם מדדים של לחץ דם גבוה,  ודורשים טיפול בהקדם.

המחלה לחץ דם גבוה / יתר לחץ דם מכונה גם "הרוצח השקט". זאת מכיוון שבדרך כלל אין בכלל סימנים מקדימים עד שנגרם לגוף נזק בלתי הפיך! כמו כן, הסיכון למחלות לב עורקיות גדל, מה שמעלה את הסיכון להתקף לב. בנוסף, גם הסיכויים לנזק בכליות, לעיוורון ולשבץ מוחי גדלים מאוד - לכן אבחון וטיפול בבעיית לחץ דם גבוה חשוב ביותר.

הורדת לחץ דם באמצעות דיקור סיני

הדיקור הסיני הינו דרך יעילה ביותר להורדת לחץ דם בזכות האפקט המרגיע שלו. הדיקור מסייע בעיקר להורדת הלחץ הסיסטולי ומתבצע על גבי נקודות בגוף אשר גורמות לגירוי ולשחרור של אנדורפינים ומונואמין (נוירוטרנסמיטר) אשר מכניסים את הגוף למצב של רוגע עמוק. לפעמים, טיפול אחד בדיקור סיני יכול להוריד את לחץ הדם ב- 10-20 מ"ג כספית. על מנת להגיע לתוצאות ארוכות טווח נדרשים בין 10 ל-12 מפגשים, שצריכים להיות מלווים גם בשינוי באורך החיים של המטופל.

עוד ידוע שדיקור סיני באוזן מביא לתוצאות מבטיחות בטיפול בסימפטומים שנובעים מבעיית לחץ דם גבוה. נקודות מסוימות על גבי האוזן הן בעלות השפעה ישירה על איזון מערכות הגוף והורדת לחץ הדם.

כאשר אתם שוקלים לפנות לטיפול ברפואה הסינית, קחו בחשבון שאחד היתרונות הגדולים של טיפול זה הוא שתקבלו גם מענה לבעיות בריאות אחרות מעבר ללחץ הדם.

שימוש בצמחי מרפא להורדת לחץ דם גבוה / לטיפול ביתר לחץ דם

הוספת פורמולה של צמחי מרפא נלוות פעמים רבות לטיפול בדיקור סיני. צמחי מרפא ניתנים כבר אלפי שנים על מנת לאזן את הגוף וגם את לחץ הדם. הצמחיים נבחרים על מנת להתאים לכל אחד באופן אישי ולטפל בסימפטומים השונים המופעים אצל כל אחד. הנה שני צמחים אשר השימוש בהם להורדת לחץ דם נפוץ: 

Eucommia ulmoids  הוא חומר המגיע מקליפתו של עץ הגומי. במשך שנים השתמשו בו הסינים כדי להוריד ביעילות את לחץ הדם ולטפל במחלות לב שונות. מאז שנות ה-60 נעשו מחקרים רבים בעולם המערבי שמצאו שהצמח יעיל בהורדת לחץ דם בערכים גבוהים ונמוכים כאחד. 

 Uncaria rhynchophylla הוא סוג של גפן מטפס אשר מכיל מרכיבים בעלי עוצמה הפועלים על הלב והמוח ונעשה בו גם שימוש לטיפול בבעיית לחץ נפשי וחרדה. לקיחת פורמולה זו מסייעת ל"פתיחת" כלי הדם על מנת לאפשר זרימה חופשית ותקינה של זרם הדם בורידים ועורקים.

כמה טיפים לשמירה על לחץ דם תקין
  • הימנעות מעישון – עישון הוא אחד משלושת גורמי הסיכון העיקריים ללחץ דם גבוה.
  • הורדת  משקל - עודף משקל מעמיס על יכולת הלב לתפקד כנדרש. ככל שעודף המשקל גבוה יותר כך לחץ הדם עולה יותר.
  • הימנעות  ממלח - המלח אוגר נוזלים בגוף ולכן מקשה על ירידה במשקל. אגב, אצל האסקימוסים (שכמעט ואינם צורכים מלח) כמעט ולא קיימת בעיית לחץ דם גבוה. רוב האנשים צורכים בין 6-12 גרם מלח ביום, כאשר הגוף שלנו לא אמור לצרוך יותר מ 1 גרם מלח ביום.
  • אכילת פירות וירקות – פירות וירקות עשירים באשלגן, מגנזיום, חומצה פולית ו-ויטמין C. כל אלו תורמים לחיזוק כלי הדם ושמירה על תקינותם. הרפואה הסינית ממליצה במיוחד על אכילת אבוקדו, עגבנייה, בננה, שמן זית, פרסימון ותירס (יש לבשל את התירס עם השערות).  
  • פעילות גופנית – פעילות גופנית מרחיבה כלי דם ושורפת שומן מיותר שבבוא הזמן יצטבר בעורקים. מחקרים רופאים הראו שפעילות גופנית באופן קבוע (אפילו פעם בשבוע) מספיקה בשביל להוריד את לחץ הדם. את התוצאות תוכלו לראות כבר אחרי 3 שבועות.
  • הימנעות מאלכוהול - אלכוהול הינו גורם ישיר ליתר לחץ דם. הוא גורם לבלוטת יותרת הכליה להפריש אדרנלין מיותר, המוביל לעליה בלחץ הדם. גם באופן עקיף האלכוהול נוגע להעלאת לחץ הדם, מכיוון שיש בו כמות גדולה של קלוריות שגורמת לעלייה במשקל הגוף. 

    אם לחץ דם גבוה מטריד אתכם, דיקור סיני יכול להיות הפתרון הבריא והנכון בשבילכם. אם ברצונכם לשוב לאורך חיים בריא יותר ללא בעיית לחץ דם וללא שימוש בתרופות אני מזמין אתכם ליצור איתי  קשר ב – 052-8641141 או לחצו כאן.

 מחקר על  יעילות השמן זית בהורדת לחץ דם  גבוה

כל התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או חוות דעת מקצועית.