לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > כאב

 

כאב / כאבים

כואב לכם. אתם חיים עם כאב בלתי פוסק. ניסיתם כבר הכל, ושום דבר לא מקל על הכאבים שלכם. ובכן, תנשמו עמוק. הגעתם למקום הנכון. כאן תוכלו לקבל מידע על דיקור סיני, שמטפל באופן יעיל ביותר בכל סוגי הכאבים, בין אם מקורם ידוע או לא.

קראו עוד על דיקור סיני להעלמת כאבים

לפני שנסביר על האפשרויות להקלה על הכאב, בואו נבין קודם איך הגוף שלנו מגיב לכאב, ולמה כאב הוא, בסופו של דבר, חיובי וחיוני ליכולת ההישרדות שלנו.

כאב הוא תגובה נורמלית לחלוטין של הגוף לחבלה או פציעה, ולאחר הופעתם נדרש זמן עד שהכאב יחלוף – משך הזמן תלוי בחומרת הפציעה או החבלה. במקרים שבהם זמן ההחלמה נמשך יתר על המידה, או שעוצמת הכאב היא בלתי נסבלת, אנו זקוקים להתערבות טיפולית. אין שום סיבה שנמשיך לסבול מכאב בלי הפסקה.

הכאב – מרגע שהוא נולד, ועד שאנו חשים בו

תחושת כאב נוצרת משילוב של שלושה פרמטרים עיקריים: ביולוגי, פסיכולוגי ותרבותי. ברמה הביולוגית, כאב נועד להזהיר אותנו מסכנה מידית או מבעיה כרונית שמחמירה. נניח, לדוגמה, שניגע במשהו חם; תאי העצב המצויים בכל אבר בגופנו הם הראשונים שיזהו את המגע החם, עוד לפני שאנחנו בכלל נרגיש את החום. האות של הכאב יעבור בגופנו דרך קילומטרים של סיבים עצביים - "מערכת העצבים המרכזית" שעוברת בין עמוד השדרה לאזור המוח המכונה "היפותלמוס". תפקידו של ההיפותלמוס הוא להזהיר אותנו מפני סכנה ולעזור לגוף להגיב במהירות. בלוטת ההיפותלמוס שולחת מסר לשלושה אזורים נוספים במוח, שמתרגמים את האותות שהתקבלו לתגובה – אותה פעולה אינסטינקטיבית שהגוף בדרך כלל יבצע כדי לצאת מכלל סכנה.

למידע נוסף על כאב ממקור לא ידוע לחץ כאן

כמה דברים שכדאי לדעת על כאב כרוני

1. כאב כרוני מצביע בדרך כלל על איבר מסוים או מערכת פנימית בגופנו שאינם כשורה.
2. כאשר הכאב הכרוני מופיע, זה מעיד על כך שהבעיה בגוף כבר קיימת.
3. לא ניתן לדעת מה גורם לכאב ומה מידת החומרה ללא בדיקות גופניות.
4. עוצמתו של הכאב אינה בהכרח מעידה על חומרת הבעיה.
5. חשוב לטפל בבעיה כמה שיותר מוקדם, גם אם מדובר בכאב קל אשר מקורו לא ידוע.


תחושת הכאב

תחושת כאב היא אינדיבידואלית לחלוטין. ישנם אנשים בעלי סף כאב גבוה, לעומת אחרים עם סף כאב נמוך מאד. אנשים המתלוננים על כאבים, מדווחים על תחושות שונות, כמו כאב חד, כאב עמום, כאב מקרין, כאב פועם, וגם תחושות של עקצוצים או נימולים, הנחשבים כסוג של כאב. מבחינתי כמטפל, כאב הוא כל מה שאתם מגדירים אותו ככאב - הוא יכול להימצא בכל מקום בגוף שכואב לכם, ומתחיל מרגע שאתם חשים בו.

כאב פיסי בעקבות כאב רגשי

רגש, כמו עצב למשל, אמנם אינו כאב פיסי - אך בהחלט יכול להיות מקור גם לכאבים פיסיים. רבים מהאנשים החווים דיכאון, לדוגמה, מדווחים על תחושה של כאב פיסי בלתי נסבל, שבא והולך בעיקר באזור החזה או בדיוק מתחת לקצה העצם של כלוב הצלעות. נוסף על כך, אנשים הסובלים מדיכאון או מלחץ נפשי נוטים לחוש כאב בעוצמה גדולה יותר מאחרים. במקרים אלה, טיפול נפשי יכול לסייע גם לשיפור התחושה הנפשית וגם להרגעת הכאבים.

קראו עוד על טיפול במקרים של דיכאון

כאבים – וסוגי הטיפול בהם

כאבים הם מסוג התלונות הנפוצות ביותר שאנשים פונים בהן לרופאים, מרפאות, בתי חולים – וגם למטפלים ברפואה סינית. קיימות הרבה מאוד שיטות ודרכים לטיפול בכאבים – ורובן עושות את העבודה. יחד עם זאת, מניסיוני, החוכמה היא למצוא את הטיפול הנכון שמתאים לסוג הבעיה – כדי לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום שלה.

כאב ממקור לא ידוע הוא כאב גופני העלול להופיע במיקומים, זמנים ועוצמות שונות, כאשר סיבת הכאב אינה ידועה. בהרבה מקרים של כאב מסוג זה, הטיפול התרופתי לא מצליח להקל על הכאבים. כאן הדיקור הסיני ממלא תפקיד משמעותי ביותר כטיפול אלטרנטיבי. 

למידע כללי על דיקור סיני 


רוצים לדעת למה דיקור סיני מהווה טיפול כל כך יעיל נגד כאבי גב

רוצים לטפל בכאבים שלכם בדרך מהירה, יעילה וטבעית לחצו כאן
 
ניתן להתקשר ל 052-8641141 לפרטים נוספים או הזמנת תור