לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > כאב דיקור סיני

 

כאבים – והטיפול בהם בעזרת דיקור סיני

דיקור סיני הינו אחד משיטות הטיפול הקדומות ביותר, כמו גם אחת המוערכות ביותר, כנגד כאבים.
במשך שנים היה לחוקרים ולרופאים אתגר להבין כיצד דיקור סיני מצליח להיות יעיל כל כך נגד כאבים. בזכות ההתפתחות הטכנולוגית כיום, ניתן להבין קצת יותר על הדרך שבה דיקור סיני עובד. הגירוי של המחט בנקודות מסוימות בגוף האדם משפיע על ההעברה של אותות הכאב למוח. בניסוי שנערך בעזרת מכשיר MRI, ניתן היה להבחין באופן ברור איך בזמן דיקור סיני בנקודות המטפלות בכאב, משתחררים ממרכז המוח נוגדי-כאב טבעיים של הגוף שנקראים "אנדורפינים". דיקור סיני גם מגביר את כמות הסרוטונין שמשפיע על הרגישות שלנו לתחושת כאב, ובנוסף גם משפיע על אצטיכולין ונוירוטרנסמיטורים אחרים שמשנים את תפיסת הגוף על כאב.
 

איך הדיקור הסיני מתבצע בקליניקה?

קודם כל מאבחנים את מקור או סיבת ההופעה של הכאב. גם אם באבחנה רפואית לא הצליחו לגלות את סיבת הכאב, לרפואה הסינית יש דרכי אבחון מעט שונות אך יעילות ביותר לגילוי סיבה לכאב או כל אי נוחות אחרת.  המטרה בהתחלה היא לשחרר את מקור הכאב מרחוק. לדוגמה, אם הכאב הוא בראש או בצוואר, חלק מנקודות הדיקור יהיו באזור כף הרגל. אחרי שתורגש הקלה, נשתמש בנקודות קרובות יותר לאזור הכאב על מנת להביא להקלה משמעותית יותר. דרך אגב, אם מישהו מודאג לגבי הכאב מהדיקור, דיקור סיני נעשה על ידי מחטים דקות ביותר, ולכן כמעט ואינו מורגש כל כאב בכלל. 

איך אדע אם דיקור סיני עוזר לי?

כולם רוצים לדעת שהטיפול שהם בוחרים יפתור את הבעיה, אבל ברפואה בכלל, וגם ברפואה הסינית, אי אפשר אף פעם להבטיח פתרון של 100%. יחד עם זאת, אני בהחלט יכול להתחייב על דבר אחד: הדרך לדעת אם דיקור סיני עוזר לכם, היא להתחיל לקבל טיפול, ואם מרגישים הקלה ברורה אז הכיוון הוא נכון, ואם לא - אז לא. רוב המטופלים ירגישו שינוי ברמת הכאב כבר בטיפול הראשון של דיקור סיני. במקרים מורכבים וכרוניים של כאב, השינוי יכול להיות מורגש לעתים רק אחרי מפגש או שלושה מפגשים. אגב, למרות שלא כל הרופאים מבינים איך דיקור סיני עובד, נקודות עיקריות המשמשות לטיפול בכאבים בדיקור, הן אותן נקודות בגוף המשמשות את הכירופרקט שבא מעולם הרפואה הקונבנציונלית. 

נקודות טריגר – "נקודות הקסם" להקלה על כאב

רבים מאתנו, הסובלים מכאבים כרוניים, מגלים עם הזמן נקודות או אזורים שונים בגוף, שבעזרת לחיצה או עיסוי בהם ניתן להקל על הכאב. דיקור סיני מורכב מעשרות סוגי טכניקות שונות - אחד הנפוצים ביותר לטיפול בכאב הוא טיפול בעזרת נקודות טריגר - נקודות שחלקן מוכרות כבר אלפי שנים, וחלקן התגלו בעקבות הניסיון הקליני של מטפלים. הנקודות האלו אמורות לשחרר את הכאב בתוך שניות עד דקות באופן משמעותי. בדרך כלל יש כמה נקודות שעשויות לעזור למטופל, לכן המטפל יחפש את השילוב של הנקודות שיביא להקלה המשמעותית ביותר.

                    
                           להזמנת תור לטיפול בכאבים בעזרת דיקור סיני לחצו כאן

           
           דיקור סיני הדרך הטבעית להקלה על כאב. התקשרו עכשיו ל-
052-8641141