לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > דיקור סיני לחרדות

 

דיקור סיני - דרך טבעית לטיפול בהתקפי חרדה

דיקור סיני הוא דרך טיפול טבעית, יעילה ובטוחה למגוון רחב של תופעות גופניות או נפשיות נפוצות, בהן גם התקפי חרדה.

היתרון הבולט ביותר של דיקור סיני הוא שאין לטיפול תופעות לוואי – בניגוד לתרופות פסיכיאטריות, למשל. יתרון נוסף הוא שדיקור סיני מטפל בהצלחה לא רק בסימפטומים של התקף חרדה, כמו דפיקות לב מואצות, קושי בנשימה או סחרחורות – אלא גם בשורש הבעיה, בין אם היא רגשית או גופנית. כך, דיקור סיני מפחית את התלות של המטופל בתרופות – תלות שעלולה להימשך שנים, ולפעמים אף לאורך כל החיים.  

דיקור סיני ידוע כאחד מסוגי הטיפולים היעילים ביותר בהרגעה של המטופל, בלי קשר לבעיה שממנה הוא סובל. על פי מחקרים שנערכו בעולם, רוב המטופלים בדיקור סיני מדווחים על תחושת רוגע ותחושה כללית טובה יותר בעקבות הטיפול. תחושה זו נפוצה אצל המטופלים בדיקור סיני עוד יותר כאשר מטפלים בנקודות המשפיעות על מערכת העצבים המרכזית, או בנקודות שמסייעות למוח לשחרר כמות גדולה יותר של סרוטונין והורמונים אחרים – ובדרך זו גם מחזירים למטופל את האיזון ההורמונלי, שבלעדיו הוא נמצא במצב של סטרס (דחק). 

ההשפעה של דיקור סיני על התקפי חרדה

בשנים האחרונות דיקור סיני זוכה לעוד ועוד מחקרים מדעיים בעולם, בעיקר בזכות הפופולריות שלו. לא מעט מחקרים נעשו בניסיון להבין את ההשפעה החיובית של דיקור סיני על התקפי חרדה בפרט, ותחושות של לחץ, דיכאון, דאגות ופחדים בכלל. במחקרים שונים שנערכו בסין, בארה"ב ובגרמניה, החוקרים גילו כי אחת הסיבות המרכזיות ליעילות של דיקור סיני היא היכולת שלו לשנות את מאזן הכימיקלים במוח הקשורים לחרדה, על ידי גירוי של נקודות מסוימות שגורמות לשחרור של אנדורפינים וסרוטונין - כימיקלים טבעיים שהגוף משחרר בשעת לחץ, חרדה או כאב. ההשפעה של הדיקור הסיני על המאזן הכימי במוח הוכחה מעבר לכל ספק במספר רב של מחקרים, שבהם השתמשו גם במכשיר MRI למדידת פעילות מוחית. 

כמה טיפולים צריך במקרים של התקפי חרדה

אם גם אתם סובלים מהתקפי חרדה, ברור שתרצו להיפטר מהם כמה שיותר מוקדם – ויפה שעה אחת קודם. דיקור סיני יכול בהחלט לסייע במקרים רבים להקל על תחושת החרדה והאי שקט כבר בטיפולים הראשונים. אם תתחילו טיפול המשלב דיקור סיני, רובכם תרגישו הקלה ורגיעה מסוימת כבר בטיפול הראשון שלכם. ההקלה הזו יכולה להימשך פרק זמן שנע בין שעות לימים – וככל שהטיפולים בדיקור סיני מתקדמים, בדרך כלל גוברת והולכת ההקלה ופוחתת התדירות של התקפי החרדה, עד שהם עשויים להיעלם לחלוטין.

משך זמן ההחלמה משתנה בהתאם למטופל ולחומרת התקפי החרדה שמהם הוא סובל. בטווח הארוך, בדרך כלל דיקור סיני מסייע להעלמת הסימפטומים הגופניים של חרדה – הכוללים לעתים קרובות דפיקות לב מואצות, סחרחורות וקושי בנשימה - וכתוצאה מכך התקפי החרדה נחלשים ופוחתים. 

דיקור סיני - מפתח להתמודדות קלה יותר עם חרדה

התקף חרדה מופיע בדרך כלל אצל אדם שסובל תקופה ממושכת מדאגות, מאי שקט, ממתח או מלחץ. אף כי לעתים רבות נדמה כי התקפי החרדה התחילו "לפתע ביום בהיר", למעשה, הם נגרמים בעקבות אירוע מחולל - מחשבה או מצב נפשי שמהווה טריגר לתופעה הזו. התקף החרדה, אם תרצו, הוא ביטוי למצב שבו  "הקש שבר את גב הגמל" – והגוף שלנו לא יכול לעמוד עוד בלחץ הנפשי.

דמיינו שמישהו מעמיס על גבכם שקי חול במשקל של 10 ק"ג כל אחד. לרובכם בוודאי לא תהיה בעיה לסחוב את השק הראשון, אבל אחרי כמה שקים – תלוי ביכולות ובכוחות של כל אחד מאתנו - יהיה פתאום שק אחד יותר מדי, שלא תוכלו לשאת אותו ושימוטט אתכם. דבר דומה קורה לאדם שסובל מהתקפי חרדה: אירוע אחד, שיכול להיראות חסר כל חשיבות, קורה לנו פתאום, וכמו שק החול האחרון – הגוף שלנו לא יכול לשאת אותו, ונתקף פתאום בחרדה. כפי שכל אדם שונה ברמת הסיבולת הגופנית שלו, אנחנו נבדלים זה מזה גם בסיבולת הנפשית שלנו – וכל אחד מאתנו יכול להתמודד עם כמות אחרת של עומס או לחץ נפשי עד שהוא מתמוטט.

דיקור סיני מסייע להפחית את הרמה או העוצמה של הלחץ הפנימי שממנו אנחנו סובלים – כך שלאחר הטיפול, נקודת המוצא הרגשית שלנו עמוסה פחות, וקל יותר להתמודד עם לחצים נוספים.

במהלך הטיפול באמצעות דיקור סיני, המטפל בוחר נקודות ספציפיות בגוף שבהן ייעשה הדיקור – נקודות שמותאמות באופן אישי לכל מטופל, בהתאם לסימפטומים שמהם הוא סובל. אם למשל, אדם סובל בעיקר מדפיקות לב מואצות ומתחושת עומס בחזה, הנקודות בגוף שבהן ייעשה דיקור סיני הן אלה שמסייעות לטיפול בבעיה ספציפית זו.

חשוב לדעת שלחלק מהנקודות של דיקור סיני יש גם השפעה רגשית. למשל, יש נקודות של דיקור סיני שעוזרות להפחית תחושות של דאגה וחוסר אונים, לעומת נקודות אחרות שמשפיעות יותר על הרגעה של מחשבות שליליות או פחדים. יש אפילו נקודות של דיקור סיני שמשפיעות על מי שהראש לא נותן להם מנוח והם כל היום טרודים במחשבות.
זהו אחד היתרונות הגדולים של דיקור סיני - ההתייחסות שלו לגוף ולרגש כאחד.

דיקור סיני הוא כלי טיפול טבעי לחלוטין, שיש לו עוצמה רבה בטיפול בהתקפי חרדה. עם זאת, בדרך כלל התקפי חרדה מתחילים בעקבות התנהלות לא נכונה בחיי היומיום, שרוב המטופלים אינם מודעים לה. לכן, אני ממליץ לכל מי שמגיע אליי לטיפול בבעיה של התקפי חרדה לשלב בטיפול באמצעות דיקור סיני גם שיחות אישיות, במטרה להבין טוב יותר מדוע, מתי ובאילו מצבים מופיעים התקפי חרדה. בדרך זו המטופל יכול לקבל כלים מעשיים להתמודדות עם מצבים יומיומיים, שתאפשר לו לחוש רגוע ונינוח יותר.   
                 
                 להזמנת תור או שאלות לגבי הטיפול של דיקור סיני לחרדות 
              לחץ כאן או התקשר ל 052-8641141 אשמח לענות על כל שאלה