לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > כאבי ראש


כאבי ראשכאבי ראש / טיפול בכאב ראש

סובלים מכאבי ראש? מחפשים טיפול יעיל לבעיה? הרפואה הסינית מציעה טיפול בכאבי ראש בגישה מעט שונה, אך יעילה ביותר.


כאבי ראש ומיגרנות הם מהתלונות הנפוצות ביותר בקליניקה: כמעט ואין אדם שלא סבל מכאב ראש במהלך חייו. הבעיה מתחילה כאשר כאבי הראש הופכים להיות חלק קבוע מחיי היום-יום, מופיעים בתדירות גבוהה ומפריעים לנו בתפקוד, לפעמים עד כדי הפסד ימי עבודה וביטולם של אירועים חברתיים. הדיקור הסיני הינו כלי בעל עוצמה רבה בטיפול בכאבי ראש – והוא אינו מלווה בתופעות לוואי.


כאבי הראש משתנים בעוצמתם ובמיקומם מאדם לאדם. ישנם כ-200  סוגים שונים של כאב ראש – ויש עוד יותר סיבות שגורמות להם להופיע. באופן כללי, כאבי ראש מתחלקים בין שתי קטגוריות:
כאב ראש ראשוני - כאב ראש שהסיבה להופעת אינה ידועה.
כאב ראש שניוני - כאב ראש שנובעת מטראומה או מחלה.
 
כאב ראש לוחץ

בנוגע למיקום הכאב בראש עצמו: רובכם תתקלו ב"כאב ראש לוחץ" Tension headaches, שהוא השכיח ביותר והופעתו קשורה בעיקר לגורמים של לחץ נפשי. הכאב מורגש בשני צידי הראש ועוצמתו קבועה (תחושה כאילו רצועת גומי לחוצה עוטפת את הראש). הכאב נמשך שעות ספורות עד מספר ימים במקרים החמורים.


רבים מאיתנו נוטלים אקמול או אופטלגין כדי להיפטר מכאב הראש. זה בסדר, אך חשוב לדעת שנטילת תרופות כאלו לאורך זמן אינה מומלצת ועלולה לגרום בעצמה לכאבי ראש. 

כיום, בזכות הטיפולים שמציעה הרפואה הסינית, אין צורך לקבל את כאבי הראש הטורדניים כחלק מחיינו, וניתן לטפל בהם בצורה טבעית וללא צורך בתרופות.
 
האם יש צורך בבדיקה אצל רופא לפני שניגשים לטפל בכאבי ראש או במיגרנה ברפואה משלימה?

ישנם כאבי ראש אשר עלולים להצביע על מחלה פנימית ודורשים בדיקה אצל רופא קונבנציונלי. לפני שניגשים לטפל ברפואה אלטרנטיבית, להלן חלק סוגי כאבי הראש אשר עם הופעתם מומלץ לפנות לרופא:

-כאב ראש בעקבות טראומה חיצונית.
-כאב ראש שמלווה בסחרחרות קשות.
-כאב ראש שמלווה בחום.
-כאב ראש עם הקאות.
-לחץ דם גבוה.

אנשים רבים נמנעים מלקחת תרופות נגד כאב ראש, ופונים לרפואה סינית המציעה טיפול טבעי לכאבי ראש על ידי דיקור סיני וצמחי מרפא טבעיים.

כידוע לכולם, הטיפול התרופתי אינו מטפל בגורם לכאב הראש, אלא מנסה להשפיע על התוצאה בלבד. רוב התרופות לכאבי ראש גורמות לשחרור של סרוטונין, שהוא נוירוטרנסמיטר  המשפיע על תחושת הכאב ועל התרחבות וכיווץ כלי הדם במוח. תרופות אלו מתפרקות בכבד ולאורך זמן הן משאירות רעלים, אשר מעמיסים על התפקוד וגורמים נזק לכבד עצמו.
 

לפי הרפואה הסינית, כאבי ראש רבים נגרמים כתוצאה מחוסר איזון בכבד, ולכן במקום להעמיס תרופות - עדיף להתאים תזונה נכונה וצמחי מרפא טבעיים, אשר יעזרו לכבד לתפקד בצורה יעילה. בבדיקות MRI הוכח כי הדיקור הסיני פועל על האזור האחראי על כאב במוח, וגורם לשחרורם של אנדורפינים וסרוטונין בצורה טבעית לחלוטין.

דיקור סיני יעיל יותר להקלה על כאבי ראש מהטיפול התרופתי - כתבה שפורסמה ב ynet

אז איך יכולה הרפואה הסינית לעזור בטיפול לכאב ראש?

למטפל ברפואה הסינית חשוב לדעת מהו סוג הכאב שאתם חשים: האם זהו כאב חד, עמום או פועם. חשוב גם להבין מהו בדיוק האזור בראש בו אתם חשים את הכאב. אלו הם השלבים הראשונים בדרך לאבחון מקור חוסר האיזון אשר גורם לכאב ראש.
 

הטיפול ברפואה סינית לכאבי ראש מתבסס בעיקר על אקופונקטורה (דיקור סיני), צמחי מרפא סינים ולעיתים גם נעזר בשינוי בתזונה (במקרים רבים תזונה לקויה היא טריגר להופעת כאב הראש). מחקרים שבדקו את יעילות הטיפול באקופונקטורה לכאבי ראש גילו שהדיקור הסיני הוא אחת מהדרכים היעילות ביותר היום לטיפול בכאבי ראש, והשפעתו החיובית הוכחה על רוב סוגי הכאב.

דיקור סיני - טיפול בכאבי ראש 

דיקור סיני הוא השיטה החשובה ביותר לטיפול בכאבי ראש ברפואה סינית. הדיקור נעשה על גבי נקודת אקופונקטורה שונות בגוף ומתמקד בשני מישורים עיקריים:
 

המישור הראשון הוא הטיפול בכאב ראש עצמו, עבורו נשתמש בנקודות דיקור כמו li 4  הנמצאת בין האגודל לאצבע המורה. דיקור של נקודה זו גורם לשחרור של נוגדי כאב טבעיים כגון אנדורפינים, סרוטונין ועוד. לדיקור זה יש השפעה על מערכת העצבים והוא מונע העברה של איתותי כאב. מטופלים רבים מדווחים על הקלה משמעותית אפילו אחרי עיסוי ידני של מספר דקות בנקודה זו.

המישור השני של הטיפול בדיקור סיני שואף להגיע לתוצאות ארוכות טווח, ולכן הוא יתמקד בחוסר האיזון שגרם לכאבי הראש מלכתחילה.

המטופלים מדווחים על ירידה משמעותית במספר ובעוצמת התקפי כאב הראש ועד לחזרה לשגרת חיים רגילה ללא כאבי ראש בכלל. הרפואה הסינית, כמו רבים מתחומי הרפואה המשלימה, אינה מפרידה בין הגוף לנפש ולכן היא מטפלת גם באספקט הרגשי, על ידי הפחתה של רגשות כגון כעס, מתח, דאגות ולחץ נפשי – במקביל לטיפול באספקט הפיזיולוגי של כאב הראש עצמו.
 

בזכות ההישגים המרשימים של הרפואה הסינית בטיפול בכאבי ראש, המליץ לאחרונה ארגון הבריאות העולמי על כדאיות ויעילות הטיפול בעזרת דיקור סיני לכאבי ראש.


רוצים להתחיל לטפל בכאבי הראש שלכם דיקור סיני הסינית לחצו כאן 
 

יש לכם עוד שאלות על הטיפול ברפואה סינית בכאבי ראש, אני מזמין אתכם להתקשר 
אליי 052-8641141  אשמח לענות על כל שאלה.

כל ההמלצות באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או  מטפל מוסמך.