לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > ביציות

 

מידע כללי על ביציות

אצל כל אישה יש כמות גדולה מאד של ביציות. למעשה ביציות אלה נוצרות עוד בהיותה עובר. כבר בשבוע 20 עד 24 יש מעל ל 5,000,000 ביציות ויכול להגיע עד ל 20,000,000 מספר לא קטן בהתחשב לזה שאישה זקוקה סה"כ ללא יותר מ 100 ביציות טובות כדי להיכנס להריון בלי שום בעיה מספר פעמים במהלך תקופת הפוריות בחייה.    

איך הכל מתחיל

הכל מתחיל בראש, כן, זו לא סתם סיסמא, יצור הביצית מתחיל במוח כמו גם ייצור הזרע אצל גברים. בחלק התחתון של המוח נמצאת בלוטה הורמונאלית שנקראת היפותלמוס, והיא מפרישה הורמון שנקרא gnrh, הורמון זה מגיע לבלוטה הורמונאלית אחרת שנקראת יותרת המוח, שהיא בלוטה חשובה מאוד בהקשר של פוריות האישה, היא אחראית על שחרור הורמונים הקשורים למחזור החודשי והורמונים שגורמים להתפתחות של זקיקים לביציות, זקיקים אלה יפגשו את הזרע ומשם מתחילה ההתפתחות של עובר. יותרת המוח משחררת בתגובה לגירוי ההורמונים הקודמים FSH  ו LH, FSH אחראי לתהליך הגדילה של הזקיק ו LH אחראי על גירוי הזקיק לביצית. 

מחקר על הקשר בין אורח חיים ואיכות ביציות

במחקר רחב היקף שנעשה באוניברסיטת הארוורד בארה"ב עקבו אחרי קרוב ל 19,000 נשים שדיווחו כי הן רוצות להיכנס להריון. המחקר בדק את הרגלי אורח החיים שלהן, התזונה ומצבן הבריאותי הכללי. 1 מכל 6 נשים התקשו להתעבר ונמצא כי אצל רבות מהן הסיבה  לכך הייתה קשורה לבעיה בהבשלה של הביציות. החוקרים מצאו קשר ישיר בין הרגלי התזונה ואורח החיים לבין איכות הביציות. אצל נשים שדיווחו על עבודה לחוצה או על תחושה של מתח באופן כללי, נמצא כי איכות הביציות ירודה, קשר זה אף בלט יותר אצל נשים מעל גיל 40 לעומת נשים בנות 30

אז מה אפשר לעשות כדי לשפר את איכות הביציות

בעזרת דיקור סיני ניתן להחזיר בדרך טבעית  את האיזון שנחוץ כדי שמערכת הרבייה תעבוד בצורה אופטימאלית ללא התערבות חיצונית או שימוש בהורמונים.

לפי הרפואה הסינית איכות הביציות והבשלתן קשורה למצב הבריאותי הכללי של הגוף ולמערכת ההורמונאלית, זאת בניגוד לרפואה המערבית אשר מקשרת רק בין הורמון FSH, השחלה או בלוטת ההיפותלמוס בלבד לבין כמות או איכות הביציות. לרפואה המערבית יש רק מענה חלקי לבעיה של איכות ביציות ירודה או הפסקת יצור הביציות, לכן בדרך כלל רופאי נשים רבים יסבירו לנשים שמנסות להיכנס להריון, שהן נכנסו מוקדם לגיל המעבר ולכן מסיבה זו קשה מאוד לעזור להן, זאת מאחר וה-FSH  יכול רק לעלות ולא לרדת.

אך המציאות בקליניקה היא אחרת. הטיפול באיכות ירודה של ביציות מצליח מאוד, כל עוד האישה לא עברה טיפול כימותרפי והיא מתחת לגיל 46 . אחד מהדברים החשובים במהלך הטיפול בקליניקה הוא הורדת הלחץ, דיקור סיני יעיל מאד בהורדת הלחץ ובהרגעה. לחץ ומתח הינם גורמי ההפרעה העיקריים לכניסה להריון. בנוסף לכך, ידוע  כי הבלוטה ההורמונאלית שקשורה להורמוני סטראס קשורה גם להורמונים שאחראיים על יצירת הזקיק והבשלתו לביצית. ולכן עם ירידת הלחץ והמתח עולה הסיכוי להיכנס להריון.

סיבה חשובה נוספת היא בכך שדיקור סיני עוזר לזרימת דם תקינה לשחלות, לחצוצרות ולרחם וע"י כך מביא לאיזון הורמונאלי באופן טבעי.

כל אלה ביחד עם תוספות של צמחי מרפא לפי הצורך, ובעיקר המלצות תזונה והמלצות לאורח חיים נכון יותר, מחזירים לגוף את היכולת ליצר ביציות באיכות טובה ומאפשרים להתעבר בקלות.

לשאלות נוספות על העלאת איכות וכמות הביציות לחצי כאן

לפרטים נוספים על טיפול באיכות ביציות ירודה או הזמנת תור לטיפול בבעיות פוריות 
לחצי כאן או התקשרי ל 052-8641141 אשמח לענות על כל שאלה.