לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > כתף קפואה

כתף קפואה

 

כתף קפואה


מרגישים כאבים בכתף? מתקשים לצחצח שיניים או להסתרק בבוקר? קשה אפילו לגרד את הגב? יכול להיות שאתם סובלים מכתף קפואה. הרפואה הסינית יודעת לפתור בעיה זו, והדיקור סיני הינו הדרך היעילה ביותר לטיפול בכאבי כתף קפואה.
 

אז מה זה בדיוק כתף קפואה ?

כתף קפואה הינו מצב שבו מפרק הכתף מאבד מיכולת התנועה שלו, ולרוב מורגשת נוקשות וכן כאבים חדים באזור הכתף. התופעה שכיחה בעיקר בזמן שאנו ערים, אך לעיתים גם בזמן השינה אנשים סובלים מכתף קפואה, והם מתקשים למצוא תנוחה נוחה להירדמות – מה שכמובן משפיע על איכות השינה.

מה גורם לכתף קפואה?

גם בבעיה זו, הסיבות אינן ידועות בבירור. נמצא קשר בין מחלות כמו סכרת, מחלות של בלוטת התריס, מחלות לב ועודף שומנים בדם לבין כתף קפואה. המכנה המשותף בין המחלות האלו הוא הפגיעה בכלי הדם, המתבטא בזרימה לא סדירה של הדם בגוף. כמובן שגם טראומה חיצונית באזור הכתף עלולה לגרום לכתף קפואה, אך מעניין לדעת כי ברוב המקרים, הכתף שנפגעת היא דווקא הכתף של הזרוע הפחות דומיננטית. אגב, אנשים רבים טועים וחושבים שהם סובלים מסוג כלשהו של
דלקת פרקים, אך לא נמצא כל קשר בין השניים.
 

אצל מי בעיקר מופיעה כתף קפואה?

מחקרים מגלים ש 70% מהסובלים מכתף קפואה הן נשים. לרוב, כתף קפואה מופיעה בין הגילאים שלושים חמש לחמישים ושמונה .

האם הרפואה הסינית יכולה לטפל בכתף קפואה?

בוודאי. הרפואה הסינית מציעה פיתרון יעיל באמצעות דיקור סיני לרוב סוגי הכאב, במיוחד לכאבים הנובעים מבעיות אורטופדיות כמו כאבי גב
וכאבי צוואר, אך גם עבור אלו הסובלים מכתף קפואה ישנו טיפול יעיל ואפילו מהיר יחסית. כאשר מטפלים בבעיות כתף קפואה ניתן ברוב המקרים להרגיש הקלה כבר במהלך הטיפול הראשון, אך להשגת תוצאות ארוכות טווח נדרשים מספר טיפולים.
 

איך דיקור סיני מטפל בכתף קפואה?

דיקור סיני מתבצע על ידי החדרתן של מחטים דקות מאד לנקודות דיקור אשר נמצאות באזורים שונים בגוף. הדיקור אינו כואב ולרוב אינו מורגש כלל. הדיקור גורם לשחרורם של חומרים נוגדי כאב בגוף כמו אנדורפינים וסרוטונין, המקלים על הכאב ומשפרים את זרימת הדם באזור הכתף, מה שיאפשר לכתף להחזיר לעצמה את יכולת התנועה ולחזור לתפקוד רגיל ללא כאבים.
 

רוצים להתחיל טיפול בכאבי כתף או כתף קפואה לחצו כאן


לפרטים נוספים, קביעת תור או שאלות לגבי הטיפול בכתף קפואה ניתן להתקשר ליונתן בקסט ב 052-8641141