לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > בחילות בהריון

 

בחילות בהריון /בחילות בוקר

במהלך ההריון  נוצרים בגוף שינויים פיזיולוגים רבים אשר גורמים לתופעות לוואי שונות כגון בחילות, עייפות, כאבים באזורים שונים בגוף, דיכאון חרדה ועוד. תופעות לוואי אלה מופיעות בעוצמות שונות והן גורמות סבל רב לאישה ההרה. אחת התופעות הנפוצות אשר נשים מתלוננות עליה הינה בחילות. בחילות במהלך ההיריון הינה תופעה מוכרת לרוב הן נקראות בחילות בוקר למרות שבמקרים רבים הבחילות מופיעות בכל שעות היום. לעיתים קרובות נשים מתחילות לסבול מבחילות מרגע איחור המחזור עוד לפני שהן מגלות שהן בהריון והן משמשות סימן  ברור עבור נשים אודות תחילת הריונן. הבחילות ממשיכות לרוב  למשך תקופה הנמשכת עד סוף השליש הראשון, ובמקרים רבים  הביחלות ממשיכות אפילו עד סוף ההיריון. רוב הבחילות אינן מלוות בהקאות אך יש גם מקרים בהן הבחילות קשות ומתלוות אליהן גם הקאות. מקרים קשים של הקאות הינם שכיחים אולם כשהם מתרחשים עלול להיווצר מצב של תת תזונה, התייבשות והפרעה במאזן המלחים בגוף- תופעה הנקראת  "היפראמסיס גרבידריום" ואז יש צורך  באשפוז לצורך מתן נוזלים ואיזון. 

בחילות בהריון  מדוע זה קורה? 

ההסבר הקונבנציונלי לבחילות בהריון הינו כי הן מתרחשות עקב עלייה מהירה בהורמון המופרש מהשליה או מהורמון האסטרוגן. אולם, ישנם מומחים שונים  הסוברים כי הסיבה לבחילות הינה רגשית  ולא ביולוגית. מחקרים אודות זוגות אשר התקשו להיכנס להריון ועברו טיפולי פוריות מראים כי במקרים אלו הנשים אינן סובלות מבחילות. מדוע אם כך יש נשים הסובלות מבחילות ונשים שאינן סובלות? ההסבר המדעי הוא כי קצב הפרשת ההורמונים משתנה מאישה לאישה וכן יתכן כי  הבחילות  קשורות במתחים נפשיים המשפיעים על הגוף וגורמים לבחילות בעוצמות שונות.

בחילות בהריון – טיפול  קונבנציונלי

הטיפול הקונבנציונלי מציע תשובה ע"י נטילת תרופות שונות נגד בחילות (בהמלצת רופא בלבד!) וכן ישנן המלצות שונים הקשורות בתזונה נכונה ומאוזנת, באכילת ארוחות קטנות ובהימנעות מאכילת מזנות מתובלים או עשירים בשומן אשר עלולים להכביד על הקיבה. יחד עם זאת, הרפואה הקונבנציונלית רואה בבחילות דבר טבעי המתרחש בהריון  אשר יש לקבל אותו. 

בחילות בהריון – את לא לבד! דרכים לטיפול ע"י רפואה סינית

שינויים המחוללים בגוף האישה בעקבות ההיריון נוטים להפר את האיזון הקיים בגוף ולהשפיע על תפקודם האנרגטי של מערכות שונות בגוף.

אצל נשים שונות יכולות להופיע סיבות שונות אשר גורמות לבחילות בהריון. סיבה  אחת יכולה להיות קשורה לתפקודו האנרגטי של הכבד. מערכת זו אחראית על זרימה תקינה וחופשית של ציי בגוף. הכבד הינו איבר רגיש במיוחד המושפע מרגשות שונים כגון כעס, מתח, חרדה, עצבנות וכו`. וכאשר אין זרימה חופשית באיבר זה הוא יכול להשפיע ולהפר את האיזון באיברים שונים כגון הטחול, הקיבה ומערכת העיכול- דבר אשר יוצר חולשה באיברים אלה. סיבה נוספת יכולה להיות קשורה לתפקודו של הלב. למערכת איבר זו יש כיוון אנרגטי יורד. מצבים של אי שקט מכניסים חום ללב ומשבשים את נטייתו האנרגטית למטה, מה שיוצר בחילות והקאות.

סיבה נוספת היא הצטברות של לחות במערכת העיכול. אם כן , ניכר כי ישנן סיבות רבות העלולות לגרום לסימפטומים שונים במהלך ההיריון. כשאישה מגיעה לטיפול בדיקור סיני היא תעבור אבחון בעזרת תשאול על מנת להבין את הסיבות בעטיין היא סובלת מהבחילות או מסימפטומים אחרים ובהתאם לכך היא תקבל טיפול אשר יאזן את המערכות בגופה ויטפל בתופעות הלוואי הגורמות לה לסבל.

                  להזמנת תור או שאלות על טיפול בבחילות בהריון
               בעזרת דיקור סיני לחצי כאן או התקשרי ל 0528641141