לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > מיגרנה

 

מיגרנהמיגרנה - מיגרנות

מרגיש שהראש שלך "עומד להתפוצץ"? סובל מכאבים "מאחורי העיניים"? אתה רק רוצה לשכב בחדר חשוך בלי רעשים או גירויים מהסביבה? סביר להניח שאתה סובל ממיגרנה. הרפואה הסינית עזרה לרבים ברחבי העולם שסבלו ממיגרנות - וגם לך אפשר לעזור.
 
מיגרנה היא אחד מסוגי כאבי הראש הנפוצים ביותר בעולם - וכנראה גם הכאב המטריד ביותר. ההיסטוריה מלמדת כי משחר האדם אנשים סבלו מכאבי ראש, ועד היום הרפואה אינה יודעת באופן ודאי מדוע כאבים אלו מופיעים ומהי הדרך הנכונה לטפל בהם. לכן, רבים פונים אל הטיפולים השונים ברפואה משלימה, שמצליחה לפתור את בעיית כאבי הראש עבור חלק נרחב מהפונים, ולאחרים להפחית בצורה ניכרת את תדירות ועוצמת התקפי המיגרנות.

אז מה בכל זאת הרפואה יודעת על מיגרנות ?

כאב שמורגש בזמן מיגרנה נגרם בעקבות התרחבותם של כלי דם במוח. התרחבות זו גורמת לגירוי של קולטני הכאב באותו האזור. כאב הראש יופיע בעיקר בצד אחד של הראש, לאו דווקא באותו הצד בכל הפעמים או דווקא מאחורי העין. ייתכן וכאב הראש אף ילווה בתחושת בחילה ולפעמיים גם בהקאות. בשעת התקף ישנה רגישות גבוהה לאור ולרעש ומכאן ההעדפה להיות בחדר חשוך ללא גירויים מהסביבה, עד כדי כך שבמקרים מסוימים שינה עוזרת להפחית את הכאב.
 
כאב הראש מורגש ככאב פועם או הולם בעוצמה חזקה. תדירותו ואורכו של ההתקף משתנה מאדם לאדם והוא יכול להמשך בין שעה-שעתיים ועד 3 ימים ויותר במקרים הקשים. חלק מאלו הסובלים מ מיגרנות למדו כבר לזהות התקף לפני שהוא פורץ על ידי סימנים מקדימים כמו אאורה (טשטוש ראיה או הבזקים), שינוי פתאומי במצב הרוח כגון עצבנות, מתח, דיכאון, הפרעות בדיבור, עייפות או שינוי בתיאבון.

מי בעיקר סובל ממיגרנה ?

רוב התקפי המיגרנה שכיחים בקרב בני הגילאים עשרים עד ארבעים, אך ישנם מצבים בהם גם ילדים צעירים, לעיתים אף בגיל שלוש, סובלים ממיגרנות. למעשה, מיגרנה היא הסיבה השכיחה ביותר לכאבי ראש אצל ילדים. אצל אנשים מעל גיל 50 הסובלים מכאבי ראש חזקים לרוב לא מדובר במיגרנה, אלא בבעיה רפואית אחרת הדורשת בדיקה רפואית.

מדוע נשים סובלות יותר ממיגרנות?

נשים סובלות ממיגרנות פי ארבע מגברים והסיבות לכך הן ככל הנראה הורמונאליות. תימוכין לכך ניתן למצוא בקשר שבין העלייה בהתקפי המיגרנה אצל נערות לבין הופעת המחזור החודשי. בנוסף, נשים בהריון שסבלו ממיגרנות בעברן, מדווחות על העלמות כאבי הראש בתקופת ההיריון. כמו כן, נשים שהגיעו לגיל המעבר ומדווחות על הפסקת המחזור – מדווחות גם על היעלמותן של המיגרנות.


סיבות נוספות למיגרנה

מרכיב גנטי: ילדים אשר הוריהם סובלים ממיגרנה הינם בעלי סיכוי גבוה לסבול ממיגרנות בעצמם. הסיכוי שלהם גבוה ב- 70% מילדים שהוריהם אינם סובלים ממיגרנה.

תזונה: ידוע על סוגי מזון שונים אשר גורמים להתקפי מיגרנה. על קבוצה זו נמנים מאכלים כגון שוקולד, גבינה, קפה וכן אלכוהול.

מזג האוויר: אנשים סובלים ממיגרנה בעונת הקיץ יותר משאר עונות השנה באופן מובהק, זאת עקב החום הכבד. מאידך, גם שהייה ממושכת בחדר ממוזג לאורך זמן עלולה להיות טריגר למיגרנה עקב מחסור בחמצן טרי.

מצבים רגשיים: רגשות ומצבים רגשיים עזים כמו מתח, כעס או דיכאון עלולים גם הם לזרז הופעת מיגרנה. כך עלול להיווצר המצב הלא נעים בו כאשר אדם נמצא בתקופת משבר, בנוסף לכל הצרות הפוקדות אותו, גם המיגרנה עלולה לתקוף.


ההסתכלות העמוקה של הרפואה המשלימה על האדם הוא סוד ההצלחה לטיפול במיגרנה

בתחומיה השונים הרפואה המשלימה, ההסתכלות על האדם היא כעל שלם. ההתעניינות של המטפל הינה לעומק האדם: מהו מצבו הרגשי, מה הוא אוכל, מהו אורח החיים שלו וכן הלאה. להבדיל, הרפואה המערבית מסתכלת בראיה צרה: מהו הסימפטום ואיזו תרופה מתאימה לטפל בו. הרפואה סינית בוחנת, כאמור, את האדם באופן הוליסטי ועושה שימוש במגוון של כלים לטיפול ב מיגרנה: אקופונקטורה (דיקור סיני), צמחי מרפא, תזונה ושינוי אורח חיים.
  
המחקרים מראים: הטיפול בדיקור סיני יעיל יותר מהטיפול התרופתי למיגרנה

התרופות הניתנות לאנשים הסובלים ממיגרנה הם לרוב ממשפחת הטריפטמינים. תרופות אלו גורמות לשחרור של סרוטונין ומשפיעות על כיווץ והתרחבות של כלי הדם במוח – ועל כן הן גם מייצרות תופעות לוואי. מחקרים מראים שמעל 80% מהמשתמשים בתרופות כאלו אינם מרוצים מהתרופות, שאינן מצליחות בסופו של דבר להעביר את המיגרנה לחלוטין.

הטיפול בדיקור סיני גורם לשחרור טבעי של חומרים כמו סרוטונין ואנדורפינים, אשר מטפלים בכאב בצורה טבעית וללא תופעות לוואי.
 
 מאמר מ  ynet :
מחקר-דיקור סיני אכן יעיל יותר לכאבי ראש מהטיפול התרופתי    

דיקור סיני: מחט קטנה יכולה לפתור כאבי ראש גדולים

יעילות הטיפול במיגרנה הינה בעיקר בעזרת אקופנקטורה, המוכר בשם "דיקור סיני". מחקרים רבים התפרסמו על השיטה העתיקה של השימוש במחטים כדי להפחית כאבים, וקבעו כי עד היום הדיקור הסיני הינו עדיין הדרך היעילה ביותר בטיפול ברוב סוגי הכאבים, כולל 
כאבי ראש ומיגרנות.
 

בדיקור סיני, הגוף משחרר חומרים נוגדי כאב טבעיים לטיפול במיגרנה. אגב, ישנם אנשים החוששים כי הדיקור עצמו יכאב להם, אך אין מאחורי פחד זה דבר. המחטים בהן נעשה הדיקור דקות מעוביה של שערה. הרוב מוחלט של המטופלים בדיקור סיני אינם מרגישים כלל את הדקירה ויש כאלו שאף שואלים במהלך הטיפול: "מה, המחטים כבר בפנים? לא הרגשתי שום דבר".


צמחי מרפא - התרופה הטבעית לטיפול בכאב ראש ומיגרנות


צמחי מרפא ניתנים כפורמולה אותה מתאים המטפל ברפואה סינית לכל מטופל באופן אישי. לצמחי המרפא יתרון גדול על פני התרופות הקונוונציונליות: התרופות מתפרקות בכבד, ולאורך זמן מצטברים שם רעלים אשר מפריעים לכבד לתפקד בצורה אופטימאלית. הרפואה סינית יודעת כי רוב מיקרי המיגרנה נגרמים בגלל חוסר איזון בכבד, לכן לא רק שצמחי המרפא אינם פוגעים בכבד – חלקם גם ניתנים כדי לחזק אותו ובכך משמשים כטיפול מונע להתקפי המיגרנה בעתיד.

צמחי המרפא מתלווים לטיפול בדיקור סיני, וביחד הם מהווים טיפול יעיל ללא תופעות לוואי. צמחי המרפא גם ידועים ביכולתם הרבה להפחית לחץ נפשי, וגורמים לתחושת רוגע והרגשה כללית טובה יותר.
 

תזונה נכונה יכולה למנוע את התקף המיגרנה הבא

הרפואה המערבית, כמו הרפואה האלטרנטיבית, מבינה את החשיבות בתפריט בריא כדי להרגיש טוב יותר ולהימנע ממחלות. עובדה זו נכונה כפליים כאשר מדובר במיגרנה. תזונה מסוימת יכולה להיות הגורם העיקרי להופעת התקף ה מיגרנה או להעמיק את החולשה בגוף אשר גורמת למיגרנה להתפרץ בסופו של דבר. המטפל ברפואה הסינית בונה תפריט המתאים באופן אישי לכל מטופל וצרכיו, על מנת להפחית את הופעת התקפי ה מיגרנה ולתרום לבריאות כללית טובה יותר.


לחצו כאן על מנת להתחיל טיפול במיגרנה שלכם.                   

לשאלות נוספות על הטיפול בכאב ראש או מיגרנה בעזרת דיקור סיני ניתן להתקשר ליונתן בקסט ב 052-8641141 אשמח לענות על כל שאלה.