לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > דלקת פרקים


דלקת פרקים שיגרונית-   Arthritis

ישנם כ 200 סוגי דלקות פרקים שהנפוצים ביותר הם דלקת פרקים שיגרונית ודלקת פרקים ניוונית-אוסטיאוארטריטיס אך למי שסובל מכאבים במפרקים ומגבלות בתנועה פחות איכפת לו איזה סוג דלקת פרקים יש לו אלה איך אפשר להקל על הקושי.
הרפואה הסינית מועילה ביותר להקלה על הכאבים ומגבלות התנועה אשר נגרמים כתוצאה ממחלות דלקת הפרקים.

מה זה דלקת פרקים?

דלקות פרקים הם קבוצת מחלות אשר גורמים לכאב, נזק ומוגבלות בתנועה למפרקי הגוף אחד או יותר. דלקת פרקים שגרונית לרוב יתחיל בצורה הדרגתית בעיקר במפרקי הידיים ורגליים ובצורה סימטרית, עם התקדמות המחלה יורגש כאב במפרקים וקושי בתנועה שמורגש בעיקר בבוקר ולרוב יופיע נפיחות ואודם במפרקים הפגועים. אצל רבים מהחולים יופיעו גם סימנים כללים כמו תחושת עייפות, חום ותיאבון ירוד.

מהם הגורמים לדלקת פרקים ?

למרות שדלקת פרקים נפוצה יותר אצל בני 50  ומעלה הגיל אינו הגורם להתפרצות המחלה למעשה הסיבה למחלה אינה ברורה עד הסוף אך נמצא קשר בין מספר גורמים המשפיעים על הופעתה. ברוב המקרים נמצאו סימנים גנטיים שונים המשולבים עם גורמים סביבתיים כגון מחלות אוטואימוניות(כשל במערכת החיסון של הגוף אשר גורם לגוף לתקוף את עצמו), מחלות זיהומיות, טראומה חיצונית כגון מכה, זיהומים שונים ושימוש אנטנסיבי במפרקים. בנוסף לאלה רוב תחומי הרפואה האלטרנטיבית רואה קשר בין תזונה לא נכונה ומצבים ריגשם כגון כאס 
מתח
ודאגה לאורך זמן לבין התפרצות המחלה.

האם הרפואה סינית יכולה לעזור לדלקת פרקים?

מבין כל תחומי הרפואה המשלימה הרפואה הסינית היא העתיקה, הנפוצה וכנראה גם היעילה ביותר אשר מטפלת כבר אלפי שנים במיליוני אנשים ברחבי העולם. הרפואה הסינית הוכיחה שוב ושוב את יעלות הטיפול בכאבי מפרקים, כמו חן הטיפול מתמקד בהחזרת יכולת התנועה והגמישות במפרקים הפגועים ובשורש הבעיה אותו חוסר איזון פנימי אשר הוביל להתפרצות המחלה. הסיבות לדלקת פרקים רבים לכן כל מטופל עובר אבחון כדי להתאים את הטיפול היעיל ביותר לכל אחד. המטפל ברפואה סינית ישתמש באחד או שילוב של כמה שיטות טיפול כגון  דיקור סיני, צמחי מרפא טבעיים, לימוד תזונה נכונה ושינוי אורך חיים.

המלצות להקלה על הסימפטומים של דלקות הפרקים

  • להימנע משהיה ממושכת בסביבה לחה.
  • תרגילי התעמלות העוזרים לגמישות הגוף, עדיף במים כי אז יש פחות עומס על השרירים.
  • אמבטיות חמות.
  • ירידה במשקל ותזונה מתאימה,מזון מטוגן שומני ומוצרי חלב מחמירים את המצב גם
  • ירקות ממשפחת הסולניים כגון תפוחי אדמה, חציל, עגבניה, במיוחד שהיא לא אדומה לגמרי.

    לחץ כאן להתחיל טיפול בדלקת פרקים בעזרת הרפואה הסינית, טיפול אשר עשוי לשפר את איכות חייך במידה משמעותית

                                                                      052-8641141כל התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או חוות דעת מקצועית.