לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > דיקור סיני לילדים

 

דיקור סיני לילדים

הורים רבים לא מודעים ליתרונות וליכולות הריפוי של דיקור סיני לילדים כמו גם דיקור סיני לתינוקות. בדיקור סיני לילדים משך הטיפול קצר יותר מאשר בדיקור למבוגרים וכן הטיפול עצמו עדין יותר ולמרות זאת יכולת הריפוי של הילדים מהירה ועוצמתית יותר מאשר של המבוגרים.

לפני שאתחיל להסביר על דיקור סיני לילדים חשוב לי להדגיש שדיקור סיני לילדים אצל מטפלים שהוכשרו לכך, בטוח ביותר ולא ממש כואב, אני פותח בזה כי לרובנו נטייה לפחד ממחטים ורוב ההורים מופתעים לגלות שלא רק שהילדים לא מפחדים מהמחטים הם בדרך כלל נהנים מהטיפול.

בהמשך המאמר אסביר, עם אלו מחלות או בעיות רפואיות מומלץ לפנות לטיפול בדיקור סיני, אסביר על הטיפול עצמו של דיקור סיני לילדים ששונה מאד מדיקור למבוגרים וגם כמה המלצות שלי  איך למצוא מטפל מתאים עבור ילדכם. 

באלו בעיות מומלץ להשתמש בדיקור סיני לילדים 

• בעיות של מערכת הנשימה - אסטמה, קוצר נשימה, שיעול, ליחה מרובה בדרכי הנשימה
• מערכת החיסון – חיזוק מערכת החיסון, טיפול בדלקות חוזרות בעיקר דלקות אוזניים וגרון
• בעיות במערכת העיכול – כאבי בטן, בעיות עיכול, עצירות, שלשול
• בעיות רגשיות – הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, (ADD, (ADHD פחדים, הרטבת לילה

הבעיות הרפואיות אשר צוינו הנן בעיות שהומלצו על ידי ארגון הבריאות העולמי לטיפול בדיקור סיני לילדים, כמו גם בעיות שלאורך השנים נראה, כי ילדים מגיבים בהצלחה גדולה יותר לטיפול במרפאות לרפואה סינית מאשר בטיפול מערבי קונוונציונלי. 

בבעיות רפואיות אלה, הטיפול המערבי אינו מטפל בשורש הבעיה ואינו מרפא לחלוטין. אסטמה לדוגמא, ניתנת לריפוי מלא בעזרת דיקור סיני, לעומת זאת, הרפואה המערבית רק מפחיתה את הסימפטומים של המחלה. אם ילדיכם סובל מדלקות אוזניים או גרון חוזרות, רובכם כבר יודעים ששימוש חוזר באנטיביוטיקה רק מחלישה עוד יותר את מערכת החיסון, בזמן שדיקור סיני מטפל בדרך טבעית לחיזוק מערכת החיסון בשילוב עם טיפול ספציפי בדלקת עצמה.

מספר הבעיות הרפואיות שדיקור סיני לילדים מומלץ עבורן מצומצם יותר מאשר אצל בוגרים, אבל מצד שני כאשר מטפלים בילדים בדיקור סיני, ההחלמה מהירה הרבה יותר כי התגובה של ילדים לדיקור סיני מהירה יותר מאשר אצל מבוגרים.

איך מטפלים בילדים עם דיקור סיני

ישנן עדויות לטיפול באמצעות דיקור סיני כבר לפני אלפי שנים, יחד עם זאת דיקור סיני מיוחד לילדים התפתח מאד בעשורים האחרונים. הדגש בעבודה עם ילדים הוא על עדינות, מבלי לאבד את היעילות. לצורך כך פותחו מחטים עדינות ודקות ביותר, אשר כמעט ואינן מורגשות. בנוסף זמן השהייה עם המחט הוא קצר ביותר ואף יש לא מעט טכניקות של גירוי הנקודות ללא מחטים, כמו לחיצה על הנקודה או שימוש בבדי משי. על פי רב מטפלים בדיקור סיני בילדים מסיחים את הדעת של הילד תוך כדי טיפול ומשתמשים במשחקים וציורים.

למה דיקור סיני לילדים משפיע מהר יותר מאשר אצל מבוגרים

כהורים אתם בוודאי ערים לשינויים המהירים מאד אצל ילדיכם, בין אם זה במצבי רוח, המעבר מצחוק לבכי או בין אם בתדירות שבה הם חולים יותר ממבוגרים. באותה המידה מהירות ההחלמה של הילדים גדולה הרבה יותר מאשר אצל מבוגרים. דיקור סיני לילדים עובד כל כך מהר כי הם לא נחשפו עדיין לכמות הרעלים שאנחנו המבוגרים נחשפנו אליהם (רעלים הם כל דבר שאינו מזין את הגוף וביניהם נכללים קפה, אלכוהול, טבק, זיהום אוויר, תרופות, חומרי טעם וריח, חומרים משמרים, הורמונים וכד). בנוסף ילדים רגישים יותר להשפעה סביבתית וכן גמישים הרבה יותר ממבוגרים.

מטפלים מומלצים בדיקור סיני לילדים

ברפואה סינית כמו גם ברפואה המערבית מומלץ לפנות למומחה, אני אישית אינני מתמחה בדיקור סיני לילדים ולכן מעדיף להפנות אתכם למטפלים שיוכלו להעניק ולטפל בילדכם בצורה המקצועית ביותר.

כשמדובר בדיקור סיני לילדים, לא פחות חשוב מידע מקצועי, לבחור מטפל בעל גישה טובה לילדים.
והמלצה חמה להורים, על מנת שילדיכם יוכל להפיק את המרב מיתרונות הטיפול בדיקור, חשוב שילדיכם ירגיש בנוח עם המטפל.

באזור השרון -  דיקור סיני לילדים