לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > גיל המעבר > גלי חום
 

גלי חום

גלי חום הם, ללא ספק, אחת התופעות היותר מטרידות ממנה סובלים אנשים בגיל המעבר, ובעיקר נשים. מאז ומתמיד נשים בגיל המעבר חיפשו דרכים שונות כדי להקל ולטפל בגלי חום.

בעבר נשים רבות השתמשו בטיפול הורמונלי חילופי המוכר גם בשם HRT   Hormone replacement therapy .  בשנים האחרונות נשים מחפשות דרכים אחרות לטפל בתופעות גיל המעבר, בעיקר בגלל תופעות הלוואי של הטיפול ההורמונלי הקונבנציונלי, ובעקבות המחקרים בעולם שמצביעים על סיכוי גדול יותר למטופלים ב-HRT ללקות במחלות כמו סרטן השד, מחלות לב ושבץ מוחי.

האם אפשר לטפל בתופעה של גלי חום בגיל המעבר בלי הורמונים ?

אספתי במרוצת השנים כמה המלצות וטיפים על טיפולים טבעיים וגם על מניעה של גלי חום, ובהם אשתף אתכם בהמשך.

אך כל מי שבאמת רוצה לחזור במהרה לתפקוד נורמלי, מאוזן ובלי גלי חום, מוזמן לפנות אליי ולהזמין תור במרפאה לרפואה סינית, בה תוכלו לגלות, כמו מטופלים רבים אחרים, שצמחי מרפא טבעיים, דיקור סיני ושמירה על תפריט של תזונה נכונה ומאוזנת הם הדרך הטבעית והבריאה ביותר להיפטר מהבעיה המטרידה של גלי חום. 

למה בעצם מופיעים גלי חום ?

גלי חום מופיעים בעיקר בגלל שינויים הורמונליים - אצל נשים וגם אצל גברים בגיל המעבר; אצל גברים התופעה נובעת מירידה בהורמון הטסטוסטרון, ואילו אצל נשים בעיקר בגלל ירידה הדרגתית בכמות האסטרוגן המיוצר על ידי השחלות ובמקביל ירידה בייצור ההורמון פרוגסטרון. השינויים ההורמונליים האלה משפיעים על ההיפותלמוס, שהוא אזור במוח השולט בין היתר על טמפרטורת הגוף (כמו טרמוסטט), וגורמים לו להגיב בהעלאת הטמפרטורה של הגוף – מה שמורגש אצלנו כגל חום. 

ממה להימנע כדי להקל על גלי חום ?

אני זוכר שישבתי פעם בהרצאה של אחד מהמטפלים הבכירים בעולם ברפואה סינית. ההרצאה הייתה בנושא של גיל המעבר, ובעיקר הוקדשה לסיבת ההופעה של גלי חום ודרכי הטיפול בתופעה. סיני אחד (סיני ממש, לא רק מטפל סיני), שישב לידי, שאל אותי "מה יש לכם עם גלי חום? אצלנו התופעה כמעט ולא קיימת". התשובה היא כמובן, שאנחנו, המערביים, חיים אורח חיים שונה.

לכן, הנה כמה דברים שכדאי להימנע מהם על מנת שלא לסבול מגלי חום. מומלץ כמובן לעשות אותם עוד לפני שגלי החום מתחילים להופיע.

• קפאין – הנפוץ במשקאות ובמאכלים, כולל כמובן קפה
• אלכוהול - כולל גם משקאות בעלי שיעור אלכוהול נמוך יחסית, כמו בירה או יין
• ניקוטין – הנפוץ בעיקר בסיגריות
• מזון חריף או מטוגן מכל סוג
• מוצרי חלב ושוקולד חלב
• כל מיני כדורים (טבעיים או לא) לדיאטה או הפחתת המשקל

אם אתם נמנעים מכל הדברים האלו ועדיין סובלים מבעיה של גלי חום, אז הנה עוד כמה דברים שכדאי לנסות:

• לשתות שתי כוסות מים קרים ברגע שמתחילים להרגיש גלי חום
• זה נשמע אולי מצחיק, אבל נשים רבות מדווחות כי הכנסת הראש למקרר מאד מקלה על גלי חום (כמובן להשאיר את דלת המקרר פתוחה)
• ללבוש תמיד בגדים נוחים, רצוי בגדים עשויים כותנה ופחות רצוי בגדים מצמר ומחומריים סיננטטיים
• להתקלח לפני השינה במים קרים ככל האפשר, כדי להקל על גלי חום שמופיעים לפני השינה

ואם למרות כל אלה אתם עדיין סובלים מגלי חום, הגיע הזמן שלכם לגלות את דרכי הרפואה הסינית, המטפלת בהצלחה כבר אלפי שנים בתופעות של גיל המעבר.

צמחי מרפא – טיפול טבעי בגלי חום

צמחי מרפא סיניים הם אחת האלטרנטיבות הבטוחות והיעילות ביותר לטיפול בגלי חום; במקרים אלה, הטיפול ייעשה כמובן עם שימוש בפורמולה של עלי צמחים מקררים. היתרון הגדול ברפואה הסינית הוא שהמטפל יודע להתאים לכם פורמולה ייחודית – המותאמת אישית לכם - מבין מאות סוגי צמחים טבעיים, שיתאימו גם לכל שאר הסימפטומים מהם אתם סובלים, בנוסף לחוסר האיזון ההורמונלי. 

דיקור סיני

ההצלחה בקליניקה שלי לרפואה סינית מתלווה למחקרים הרבים שנעשו בעולם בנושא של דיקור סיני לצורך איזון הורמונלי בכלל, ובפרט בנושא ההפחתה של גלי החום עד להיעלמותם המוחלטת.

דיקור סיני יכול להתלוות לטיפול בעזרת צמחי המרפא, או לשמש טיפול בפני עצמו כנגד גלי חום. היתרון העיקרי של טיפול בדיקור סיני הוא שמשתמש ביכולות הטבעיות של הגוף לטפל בעצמו, על ידי כך שהוא מטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום; כלומר, הדיקור הסיני מטפל בסיבה או בגורם שמהם נובעים גלי חום, ולכן נשים רבות מדווחות על תחושה כללית טובה יותר בתקופת הטיפולים וכמובן גם אחריהם.

בנוסף לדיקור סיני וצמחי מרפא, אם הגעת לשלב גיל המעבר, מומלץ לך מאוד לשמור על תפריט תזונה שמתאים לך באופן אישי, תפריט שיורכב במיוחד עבורך על מנת להשיג תוצאות אופטימליות.

להזמנת תור או שאלות על טיפול בגלי חום לחצו כאן

במידה ויש לכם שאלות על גלי חום ודרכי הטיפול בתופעה על ידי רפואה סינית, תרגישו בנוח להתקשר ולשואל, זה בחינם, ואשמח לענות על כל שאלה. 052-8641141 יונתן בקסט Lic.Acu