לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > אסטמה


אסטמה

דיקור סיני מטפלת כבר אלפי שנים באסטמה בצורה טבעית ובהצלחה רבה עד היום, גם לך אפשר לעזור.

אסטמהאנשים רבים בעולם סובלים כיום מאסטמה וקוצר נשימה. דומה ששכיחות מקרי האסטמה עולה למרות ההתקדמות הטכנולוגית, ואולי אף בגללה. בניגוד לרפואה המערבית, הרפואה הסינית מציעה טיפול באסטמה המתבסס על גישה שונה לחלוטין.

אסטמה - מהו מקורה?

פירוש המילה אסטמה ביוונית הוא "נשימה כבדה". אסטמה היא מחלה שפוגעת בתפקוד התקין של סמפונות הריאות (הסמפונות הן למעשה צינורות דרכן האוויר נכנס ויוצא מהריאות). בזמן התקף אסטמה, הסמפונות מתכווצות בעקבות קיומה של דלקת, מה שמקשה מאוד על תנועת האוויר פנימה ובעיקר החוצה. באסטמה ישנו מרכיב נוסף ונפוץ והוא הפרעת אלרגיה כרונית. התקף כזה לרוב מתחיל עקב חשיפה לחומרים אלרגנים כגון קרדית האבק, פולן, עישון, פרוות בעלי חיים - אך לעיתים גם חשיפה לאוויר קר, מאמץ גופני וחוויות רגשיות כמו מתח וחרדה עשויים להשפיע על התעוררות התקף אלרגי.

התקף אסטמה עלול להמשך שעות או ימים ומתאפיין בתחושת "רעב לאוויר". בנוסף יכולים להופיע סימפטומים נוספים כגון צפצופי נשימה, שיעול, מועקה בחזה וקושי בדיבור.
הרפואה הקונוונציונלית מטפלת באסטמה בעזרת תרופות שמרחיבות את דרכי הנשימה, זאת על ידי הרפיית שריר שנמצא סביב הסמפונות. תרופת אלו לרוב נלקחות בשאיפה, ממשאף המכיל ונטולין. בנוסף, חולי אסטמה לעיתים מקבלים תרופות ממשפחת הסטרואידים לטיפול בדלקת שנוצרת סביב הסמפונות.

מהם היתרונות של טיפול באסטמה באמצעות דיקור סיני ?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים לקבלת טיפול באסטמה באמצעות דיקור סיני, זאת בעקבות היכולת לרפא את המחלה בדרך טבעית וללא תופעות לוואי. לטיפול באסטמה באמצעות הרפואה הסינית אין תופעות לוואי, ובעיקר: הרפואה הסינית יכולה לרפא אסטמה, ואילו התרופות והמשאפים בהן עושים שימוש נרחב כיום רק מפחיתים את הסימפטומים - ואינן פותרים את הבעיה.

דיקור סיני : הדרך היעילה לטיפול באסטמה

רבים ברחבי העולם נעזרים בדיקור סיני לטיפול באסטמה. גם בארץ הולך וגדל השימוש בדיקור סיני וביכולות הריפוי הייחודית שלו עבור מחלה זו.
 
לדיקור הסיני יש השפעה חזקה ומיידית: בזמן התקף אסטמה משתמשים בנקודות דיקור אשר משחררות באופן מיידי נוירוטרנסמיטורים מהמוח, אשר גורמים לגוף להירגע ולהרפיה של דרכי הנשימה. עקב כך, המטופל מרגיש כבר בזמן הדיקור הקלה מיידית ויכולת לנשום שוב בקלות.
ברוב המקרים הטיפול לא נעשה בזמן התקף. אז, עושה המטפל בדיקור פעולות לחיזוק הריאות, לטיפול בדלקת ולחיזוק המערכת החיסונית. אלו יביאו עם הזמן להפחתה משמעותית בתדירות ובעוצמת ההתקפים. אצל מעל ל-80% הריפוי יהיה מלא.

צמחי מרפא סינים - התרופה הטבעית לטיפול באסטמה

לצמחי המרפא מספר יתרונות הם משלימים ומחזקים את הטיפול בדיקור סיני. הצמחים נלקחים באופן יום יומי בבית ובכך מורידים את מספר הביקורים הנדרשים בקליניקה. את הצמחים לוקחים כפורמולה, כלומר שילוב של קבוצת צמחים. כך יכול המטפל לבנות פורמולה אשר תענה בדיוק לסימפטומים ולצרכים של כל מטופל, על מנת להביא לריפוי יעיל ומהיר.

תזונה נכונה - מזון בעייתי עלול להיות טריגר להתקף אסטמה. תזונה נכונה יכולה לרפא אותך

בנוסף לטיפול בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא, הרפואה סינית עושה שימוש זה שנים רבות ביכולות ריפוי הנגזרות מתפריט בריא. בעוד מאכלים מסוימים מסוגלים לחזק איברים חלשים, אחרים עלולים דווקא להחליש אותם עוד יותר. במקרים של אסטמה, קוצר נשימה וברונכיטיס נכון לאכול מזון כמו אגס, ארטישוק ירושלמי וחסה. מזון מסוג זה תורם לחיזוק הריאות, לעומת בוטנים או בננות, העלולים ליצור לחות בתוך הריאות, ולהקשות על תפקודם התקין.הטיפול באסטמה באמצעות רפואה סינית כולל בניה של דיאטה נכונה. גם בחולשת ריאות כללית והפרעות של דרכי הנשימה מותאם תפריט אישי לכל מטופל כדי לעזור לגוף לחזק את עצמו ולהפחית באופן ניכר מהסימפטומים המפריעים לו. 

תרגילי נשימה לחולי אסטמה

תרגילי נשימה עתיקים מסייעים לנו גם היום לנשום בקלות.הסינים משתמשים כבר אלפי שנים בתרגילי נשימה כדי לשמור על בריאות טובה ולמנוע מחלות. כאשר נושמים בצורה נכונה, הריאות, שהן חלק עיקרי ממערכת החיסון בראיה הסינית, מתפקדות בצורה אופטימאלית ושומרות עלינו מפני חולי. ביוגה, צ`י קונג וטאי צ`י נלמדים תרגילי נשימה אשר תורמים לבריאות הכללית ולחיזוק מערכת הנשימה. תרגילי נשימה חשובים במיוחד אצל חולי אסטמה. ביחד עם דיקור סיני, צמחי המרפא ושמירה על תפריט נכון - הרפואה סינית מציעה פיתרון כולל ויעיל לאסטמה.

 לחצו כאן אם ברצונכם לנסות גישה אחרת לטיפול במחלת האסטמה שלכם, טיפול אשר עשוי לשפר את איכות חייכם במידה משמעותית.

במידה ויש לכם שאלות נוספות על הטיפול באסטמה על ידי רפואה סינית ניתן
להתקשר ליונתן בקסט בטלפון 052-8641141 אשמח לענות על כל שאלה.
 
מאמר שפורסם ב ynet -
רפואה סינית לטיפול באסתמה של העור.