לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > רפואת נשים > fsh גבוה


הורמון FSH גבוה
 

בעזרת טיפול ברפואה הסינית, ניתן להוריד תוך זמן קצר יחסית את הרמות הגבוהות של הורמון ה-FSH.

FSH רשאי תיבות של Follicle-stimulating hormone או בעברית הורמון מגרה זקיק, הוא אחד ההורמונים
המופרשים מבלוטת יותרת המוח, והוא ממלא תפקיד חשוב בפוריות של נשים וגברים. לנשים עוזר ה- FSH לשלוט בסדירות המחזור החודשי ובגירוי של הזקיקים שמתפתחים לביציות בשחלות. אצל גברים ה- FSH מסייע בייצור הזרע. כשקיימת בגוף האישה רמה גבוהה או נמוכה של FSH, קשה מאוד להיכנס להריון באופן טבעי.

מהו הקשר בין FSH גבוה לבעיות פוריות? כיצד ניתן להוריד את רמת ה-FSH ולהגדיל את הסיכויים להיכנס להריון טבעי? מה עושים אם הרופא שלכם לא יכול לטפל בבעיה? על כך ועוד אסביר כאן בקצרה.

מה זה FSH?

FSH הוא אחד ההורמונים המופרשים על ידי בלוטת יותרת המוח (הורמונים אלה מכונים "גונדטרופינים"). איבר המטרה של הורמון ה-FSH הוא השחלות אצל נשים, או האשכים אצל גברים.
אצל כל אישה, בתחילת המחזור החודשי, מפרישה בלוטת יותרת המוח הורמון FSH והוא מסייע להתפתחות של הזקיק הראשוני - יחידת תאים בשחלה המכילה ביצית. לקראת אמצע המחזור, יופרש הורמון LH והוא יגרום לתהליך הביוץ.

מדוע FSH גבוה מקשה על כניסה להריון?

חלקכם ודאי שואלים מדוע בעצם FSH  גבוה גורם לאיכות או כמות ירודה של ביציות? הרי FSH הוא ההורמון שאחראי על ייצור הביציות - אז האם ככל שיש יותר ממנו, לא אמורות להיווצר יותר ביציות? התשובה לכך היא שאצל נשים צעירות ובריאות, עם כמות גדולה ואיכותית של ביציות, מספיקה כמות קטנה של FSH כדי להביא לגירוי השחלות והבשלה של הביציות. ואולם, עם השנים, ככל שהאישה מתבגרת או כשיש בעיה הורמונלית, כמות הביציות פוחתת והולכת, וגם איכותה יורדת, ואז כדי להיכנס להריון נדרש שחרור של כמות גדולה יותר של FSH. לכן, במקרים אלה, יתגלה בגוף FSH גבוה. הבעיה היא שאף כי יש גירוי יתר של FSH, הגוף לא מצליח להגיע לרמת הביציות הנדרשת כדי להיכנס להריון.

טיפול קונבנציונלי ל-FSH גבוה

למרבה הצער, אין לרפואה הקונבציונלית הרבה מה להציע לנשים עם FSH  גבוה. בדרך כלל הטיפול שרופאים מציעים במקרה כזה הוא חיזוק תרופתי של הורמונים אחרים, באמצעות מתן גלולות למניעת הריון. טיפול זה אמור להחזיר את המחזור החודשי ולהוריד את הערכים של הורמון ה-FSH. הבעיה היא שתהליך זה יכול רק לעזור בחלק מהמקרים, אבל הוא לא יכול לשפר את איכות הביציות. 

להיכנס להריון עם FSH  גבוה – בעזרת דיקור סיני

רמה גבוהה של FSH היא אחת מבעיות הפוריות הנפוצות אצל נשים, בעיקר אחרי גיל 35. נשים עם FSH גבוה בדרך כלל יתקשו מאוד להיכנס להריון. אבל לא חייבים לקבל את רוע הגזרה ואפשר להתגבר על הבעיה הזו – גם אם הרופא אומר לכן שאין לכך פתרון. כיום יש כבר רופאים שמודעים לאלטרנטיבה, וחלקם מפנים את המטופלות לדיקור סיני.

בעזרת
דיקור סיני אפשר לאזן את מערכת ההורמונלית, ובתוכה גם הורמון ה-FSH. מחקרים רבים בעולם מצביעים על כך שלדיקור סיני יש השפעה חיובית על איזון רמות ה-FSH. במרפאה שלי, כמו גם במרפאות נוספות של רפואה סינית, ניתן למצוא אין ספור מקרים שבהם נשים הגיעו מתוסכלות או מיואשות אחרי שרופא קבע כי לא יוכלו להיכנס להריון בגלל FSH גבוה – ובכל זאת, בתוך חודשיים-שלושה עם טיפולים של דיקור סיני, ניתן היה לראות שיפור מובהק בתוצאות של בדיקת ה-FSH.

איך דיקור סיני עוזר לטפל ב-FSH גבוה

לפי הרפואה הסינית, FSH גבוה ואיכות ביציות ירודה אינם בהכרח בעיה של השחלות או של בלוטה הורמונלית זו או אחרת, אלא בעיה של חוסר איזון כללי בגוף. הרפואה הסינית רואה את האדם כמכלול ומטפלת בכל האספקטים של הגוף, בנוסף לשימוש בנקודות דיקור שעוזרת למערכת ההורמונלית. תהליך זה יחזיר לגוף את האיזון הבריאותי הדרוש לו כדי לייצר ביציות באיכות טובה ולשמור על איזון ההורמונלי.

ככל שאנחנו מתבגרים, הגוף שלנו יכול להעניק פחות משאבים למערכת הרבייה. זהו תהליך טבעי, ובכל זאת לנשים עד גיל 45 לא אמורה להיות שום בעיה להיכנס להריון. הטבע יצר את הנשים כך שהמחזור החודשי וכל פעילות הורמונלית הקשורה לפוריות יתרחשו כסדרם אצל כל אישה בריאה עד גיל 52-49.

בעזרת דיקור סיני ניתן לאזן את המערכת ההורמונלית, להגביר את זרימת הדם לשחלות ולרחם, ובו זמנית לתת דגש על הורדת לחץ ומתח - ובתגובה לכך רמות ה-FSH  יורדות ומערכת הרבייה חוזרת לפעול לבד ללא צורך בגירוי הורמונלי חיצוני.


לשאלות או הזמנת תור, אתם מוזמנים ליצור עמי קשר בטלפון 052-8641141, או
השאירו את הפרטים שלכם כאן
, אשמח לענות על כל שאלה.