לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > בננה עצירות

 

בננה, עצירות והקשר ביניהם

יש המון קלישאות בנוגע למזונות שגורמים לעצירות, אחת השאלות הנפוצות שאני נשאל בנושא הטיפול בעצירות, היא האם בננה גורמת לעצירות? דרך המאמר הזה אסביר על הקשר בין בננות לעצירות ואנסה למצוא, אחת ולתמיד, תשובה לשאלה נפוצה זו. 

אני לא רוצה לבלבל אתכם אבל התשובה אינה חד משמעית. האמת היא שבננה יכולה להקל על עצירות באותה מידה שהיא יכולה לגרום לעצירות הכל תלוי בסיבה לעצירות.  

כמה עובדות על בננה:  

  • סיבים עוזרים לתנועת מעיים תקינה, בננות הן עשירות בסיבים, לכן במצב שהעצירות נגרמת כתוצאה מחוסר בסיבים הן בהחלט יכולות להקל על עצירות, כמובן שיש עוד סוגי רבים של פירות שמכילים סיבים ואין צורך להסתפק רק בבננות, לדוגמא: תפוחי עץ, תפוזים וקיווי.
  • בננות מכילות מרכיב המזוהה כפקטין, והוא מקור הסיבים בבננות.
  • אכילת בננה בודדה מספקת יותר מ-15% מצריכת הסיבים היומית המומלצת.
  • הבשלות של הבננה תקבע האם היא תגרום לעצירות או לא.
  • האשלגן בבננה בשלה עוזר להקל על שלשול שכן הוא מחליף את הצורך במתן אלקטרוליטים.
  • פרוקטואוליגוסכריד נמצא גם הוא בבננות; אנזים זה עוזר לעיכול הטבעי ומונע תסיסה של הבננה במערכת העיכול; ואף מונע עצירות במקרים מסוימים.

בננה לא בשלה גורמת לעצירות

כאשר אוכלים בננות לא בשלות לא רק שהטעם שלהם מר יותר בגלל הטאנינים זה יכול לגרום לעצירות. לגוף הרבה יותר קשה לעכל את הבננה הלא בשלה;  מכיוון שבננות אלו הן יותר קשות לעיכול, הן עלולות לגרום לחסימה במעי. בננות אלה גם מלאות בעמילן, אשר גם יכול לתרום לעצירות.

אז למי שסובל מעצירות כמה בננות מותר  לאכול?

מומלץ לצרוך בננות במתינות; אחת, אבל לא יותר משתיים ביום, זו ההמלצה לתנועת מעיים תקינה. הבננות צריכות להיות צהובות עם כמה כתמים שחורים עליהן; זה מצביע על בשלות הבננה. עדיף להתחיל עם בננה יחידה ביום ולראות איך זה משפיע על היציאות שלכם.

מה הרפואה הסינית חושבת על בננות לעצירות

גם כאן התשובה לא חד משמעית, ברפואה הסינית ישנן מספר סיבות הגורמות לעצירות. אתייחס כאן לשתיים מהן. הראשונה היא עצירות על רקע של עודף קור בגוף והשניה עצירות על רקע של עודף חום בגוף. כאשר יש עודף קור בגוף נוצר מצב של חולשה וחוסר תנועתיות כמו בטבע שקור מכווץ ועוצר לכן המעיים מתקשות לעבוד ולהוציא החוצה. בננה שהיא בעלת אנרגיה קרירה לפי הראייה הסינית תוביל להחמרה של המצב.

לעומת זאת עודף של חום בגוף גורם ליובש של נוזלים אשר יכול לגורם לעצירות, במקרה כזה בננות שהן בעלות אנרגיה קרירה יעזרו לא רק עם הפריסטלטיקה (תנועת מעיים), הן גם יעזרו לקרר את המערכת ויקלו על יציאות תקינות.

איך אפשר לדעת עם העצירות שלי על רקע של קור או חום

אנשים עם עודף חום בגוף יכולים להרגיש אחד או יותר מהסימפטומים הבאים, צמא עם רצון עז לשתות בטמפרטורה קרה, העדפה למקומות קרים על פני מקומות חמים, שתן צהוב ולפעמיים מלווה בריח חריף, אי שקט או עצבנות.

אנשים עם עודף קור בגוף יכולים להרגיש עייפות, קר להם כל הזמן ו
דיכאון.

ספרים רבים נכתבו על עצירות ובהם מוצעים פתרונות לבעיה בעזרת תזונה, מיליארד סיניים משתמשים בטכניקות אלו כבר אלפי שנים בהצלחה רבה. אם גם אתם רוצים לפתור את בעיית העצירות שלכם על ידי התאמת תזונה נכונה בואו לבקר במרפאה לרפואה סינית שם אוכל לאבחן את סיבת העצירות שלכם  לטפל בה, ולהתאים לכם תפריט אישי שיסייע לפתרון הבעיה. 

במקרים של עצירות שלא משתנים על ידי שינוי בתזונה מומלץ מאד להוסיף 
דיקור סיני וצמחי מרפא כדי לשוב לחיים עם יציאות סדירות.

להזמנת תור או שאלות על הטיפול בעצירות בעזרת הרפואה הסינית לחצו כאן

או התקשרו ל
052-8641141