לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > ציפרלקס

 

ציפרלקס

ציפרלקס הינה תרופה השייכת לדור החדש של התרופות המשמשות לטיפול בדיכאון וחרדה, ממשפחת ה ssri`s  תרופות אלו משפיעות על רמות הסרוטונין במוח. לרמת הסרוטונין במוח יש השפעה על תחושות ורגשות, לכן הוא נקשר עם תופעות כמו דיכאון, חרדות, תוקפנות, היכולת לחוש הנאה, תאבון ועוד.

איך ציפרלקס משפיעה על דיכאון

במוח יש מוליך עצבי הנקרא סרוטונין, ולו תפקיד מרכזי בהשפעה על "מצב הרוח" שלנו. כאשר מתרחשת ירידה ברמת הסרוטונין במוח הביטוי יהיה דיכאון. אם כן המטרה העיקרית של הציפרלקס היא להשאיר כמות מאוזנת של סרוטונין במוח ועל ידי כך, למנוע דיכאון. 

ציפרלקס בזמן הריון והנקה

נכון להיום עדיין לא גובשה דעה חד משמעית לגבי נטילת ציפרלקס בזמן הריון או הנקה. הסיבה העיקרית לכך היא שמדובר בתרופה חדשה יחסית ולכן אין מחקרים רבים בנושא זה. ממעט המחקרים שפורסמו ניתן לראות קשר בין לחץ דם גבוה בזמן הריון לבין התרופה. בניסויים שנעשו על בעלי חיים התגלו באחוז קטן מומים אצל ילודים. חשוב לציין שאצל בני אדם אין מספיק מידע לקבוע האם זה נכון.

תופעות לוואי של ציפרלקס

ציפרלקס כמו כל תרופה אחרת עלולה להיות מלווה בתופעות לוואי שונות כמו: חום, הזעות, שרירים תפוסים, שלשולים, עצירות, הקאות, כאבי ראש, סחרחורות, איבוד תיאבון, קושי בריכוז, בלבול, הזיות, שינויים או קושי בנשימה, התעלפויות, אימפוטנציה, ירידה בחשק המיני, הפרעות שינה ועוד.

למרות הרשימה הארוכה של תופעות הלוואי, ציפרלקס עדיין נחשבת כאחת התרופות הבטוחות ובעלות סיכוי נמוך להתפתחות תופעות לוואי, יחסית לתרופות נוגדות דיכאון.

כאשר מופיעות תופעות לוואי בעקבות נטילה של ציפרלקס מומלץ ליצור קשר עם הרופא המטפל בהקדם האפשרי  על מנת לבדוק את המשך הטיפול בתרופה.

האם יש אלטרנטיבה במקום ציפרלקס

ציפרלקס או כל תרופה נוגדת דיכאון חיונית במצבים מסויימים אך רבים מעדיפים להימנע מהשימוש בתרופות אלו בשל הסיכוי להופעת תופעות לוואי, פחד מהתמכרות לתרופה ומתוך הבנה שהתרופה אינה מטפלת במקור הבעיה והשפעתה היא בעיקר על הסימפטומים.

דיקור סיני מהווה חלופה טבעית ויעילה לטיפול בדיכאון, כמו עם התרופות גם בדרך זו אין קסמים. מדובר בתהליך שמטרתו להחזיר את הגוף לאיזון ברובד הרגשי והפיזי כאחד.  קראו עוד על דיקור סיני

שלא כמו במחלות אחרות בהן רק הרופא צריך להבין מה לעשות, בדיכאון והתקפי חרדה - לך יש תפקיד משמעותי בריפוי. הריפוי מתחיל בהבנה.

לחץ כאן למידע נוסף על 
דיכאון  
לחץ כאן למידע נוסף על לחץ נפשי
לחץ כאן למידע נוסף על טיפול בדיכאון


חדש באתר מאמר על התקפי חרדה

לפרטים נוספים על הטיפול בדיכאון וחרדה בעזרת דיקור סיני לחצו כאן


אני מזמין אותך להתקשר אליי ל 052-8641141 אשמח לענות על כל שאלה
כל התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או חוות דעת מקצועית.