לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > תזונה שחלות פוליציסטיות

 

תזונה שחלות פוליציסטיות

טיפול בשחלות פוליציסטיות בעזרת תזונה נכונה חשוב לא רק על מנת לטפל בסימפטום אלא גם כדי להפחית את הבעיות הנלוות לתופעה, משיעור יתר, אקנה ועודף משקל ועד לסוכרת או לחץ דם גבוה שהסיכון לחלות בהן גבוה במיוחד לנשים עם התסמונת.

ידוע כי קל לנו יותר לבצע  שינויים כאשר אנו מבינים את ההיגיון שעומד מאחוריהם. לכן, לפני שאפרט מהו המזון המומלץ ומאיזה מזון כדאי להימנע במקרה של שחלות פוליציסטיות, יש להבין  את החשיבות הרבה שיש לשמירה על תפריט תזונה.
התסמונת של שחלות פוליציסטיות מתאפיינת לרוב בעודף של אסטרוגן ו LH כלומר עודף של הורמונים בגוף.

היום ידוע כי מזונות רבים מכילים כמויות גדולות של הורמונים לכן  גם כאשר נשים אלה יטופלו בדיקור סיני או כל טיפול אחר אם הן תמשכנה לאכול מזון המכיל הורמונים  יהיה קשה להגיע לתוצאות אופטימאליות. למעשה הן לא יוכלו להבריא לגמרי. זאת הסיבה ששימוש בגלולות למניעת הריון אינו פותר את הבעיה מאחר והגלולות גם כן מכילות הורמונים.

אחד התפקידים של הכבד הוא פירוק של הורמונים. במצב של תסמונת שחלות פוליציסטיות יש עודף של הורמונים בגוף  ועל הכבד לפרק אותם. לכן חשוב ביותר לשמור על כבד בריא. אחת הדרכים המומלצות לסייע לכבד הוא על ידי צריכה של מזונות המכילים b12  כמו כבד, סלמון, עוף, והודו. ולמי שרוצה להיכנס להריון כדי לדעת כי לפי מחקרים של רופא ד"ר מיכאל בנט  הוויטמין  b12 נמצא יעיל לבעיות פוריות שונות ובעיקר למצב של הפלות חוזרות.

שחלות פוליציסטיות מלוות לרוב במצב הנקרא תנגודת לאינסולין המוכר גם כסוכרת סמויה זהו המצב העיקרי שבגללו יש השמנת יתר וקושי לרדת במשקל. למרות שעדיין לא ברורה לגמרי הסיבה לתסמונת השחלות הפובליציסטיות, רוב המומחים מסכימים שיש קשר ישיר בין הורמון האינסולין לבעיה. לכן חשוב מאד להוריד סוכר מהתפריט. פעילות אירובית גם כן תתרום לאיזון של רמות הסוכר שמצטבר בשרירים והופך לשומן ולכן תסייע גם כן בהורדת המשקל.  אם מקפידים על תזונה נכונה ומורידים סוכר ופחמימות מהתפריט יהיה הרבה יותר קל לחזור למשקל מתאים.

עודף של אינסולין אצל נשים עם שחלות פוליציסטיות גורם לשחלות ליצר כמות גדולה יותר של טורטסטרון (הורמון גברי) והורמון זה גורם לשיעור יתר ולאקנה. 

המזונות שמומלץ להימנע מהם

הכלל הכי חשוב הוא להוריד את שלושת הלבנים ושלושת השחורים – סוכר, חלב, ולחם לבן, קפה, קולה ושוקולד, בעיקר בגלל ההורמונים והקפאין שיש במזונות אלו. 

עוד מידע על סוכר ושחלות פוליציסטיות

ידוע  שלנשים רבות עם שחלות פוליציסטיות יש תחושת צורך ממשי לאכול מתוקים, אפשר אפילו לומר התמכרות למתוק, אך מומלץ להפחית בפחמימות מזקוקות (דברי מאפה), כי כאשר אוכלים פחמימות הגוף מיד הופך אותם לסוכר. החדשות הטובות הן שהצורך הזה יעבור אחרי בערך שבוע בלבד של  שמירה על תזונה נכונה.

אכלו כמה פירות וירקות שבא לכם, הגוף יודע לפרק את הסוכר שנמצא בפירות ואינו מצטבר כשומן בגוף.

למה חשוב להימנע מחלב פרה?

חלב פרה מכיל הורמונים בכמויות גדולות וזאת בכדי להגדיל את כמות החלב שפרה מייצרת. בחלב עיזים לעומת זאת הורמונים כמעט ולא קיימים לכן מומלץ לצרוך חלב עיזים וחלב סויה כתחליף. 

תזונה נכונה חשובה כדי לטפל בשחלות פוליציסטיות אך אין היא מספיקה. יש צורך לטפל בעזרת דיקור סיני ובמידת הצורך גם בצמחי מרפא, כדאי להצליח בטיפול וכדאי לקצר את זמן ההחלמה. במיוחד כאשר מטרת האישה היא להיכנס להריון. הטיפול בעזרת דיקור סיני ישפיע לטובה על האיזון ההורמונאלי ועל תפקוד תקין יותר של מערכת הרבייה.

תסמונת שחלות פוליציסטיות היא אחת מהגורמים העיקרים לאי פריון אצל נשים קראי עוד על בעיות פוריות

להזמנת תור או שאלות לגבי הטיפול בשחלות פוליציסטיות בעזרת תזונה, דיקור סיני וצמחי מרפא התקשרי עכשיו ל 052-8641141 או לחצי כאן. אשמח לענות על כל שאלה.