לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > דפים חופשיים > רפלקסולוגיה

 

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול שמשתמשת בכף הרגל שלנו כמעין מפה המכילה מידע על מצבנו הפיזי והנפשי, שם נמצא מידע על כל האיברים, המערכות והאזורים השונים בגוף שלנו.

בגוף שלנו ישנה אנרגיה (צ`י) שזורמת ונעה בגוף באופן חופשי כמו המים שזורמים במעיין. אם נוצרת סתימה או תקיעות בזרימת המעין, המים נהיים עכורים ואצלנו כשאין זרימה או תנועה חופשית נוצר חוסר איזון שגורם למחלה או לבעיה רפואית. 

אורח החיים שלנו גורם ללחצים רבים. מחקרים רפואיים מעריכים כי  70% מהבעיות הבריאותיות שלנו נובעות ממתח. רפלקסולוגיה היא אחת הדרכים היעילות ביותר להרגיע את הגוף ולטפל בבעיות רפואיות רבות. יש אנשים שמתחברים לדיקור סיני ויש כאלה שמעדיפים עיסוי. אם אתם מעדיפים טיפול בעזרת רפלקסולוגיה אתם מוזמנים לקרוא על שיטה עתיקה זו. בהמשך אסביר לכם מה מצפה לכם בטיפול רפלקסולוגי ולאלו בעיות מומלץ  לפנות לסוג טיפול זה.

מחפשים מטפלת ברפלקסולוגיה לחצו כאן 

מהי רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא טכניקת טיפול של לחיצות ועיסוי בכפות הרגליים. ע"י הלחיצות בחלקים שונים בכפות הרגליים ניתן לטפל באיברים שונים בגוף שיצאו מאיזון ובכך גרמו למחלות ולבעיות רפואיות שונות. הלחיצות של הרפלקסולוג מביאות לתנועה ולזרימה, משחררות איברים ואזורים שלא מתפקדים היטב ומאזנות בין המערכות השונות. 

קצת על ההיסטוריה של רפלקסולוגיה

עדויות ראשונות בשימוש בלחיצות על כף הרגל כדרך לריפוי הגוף נמצאו בתחריט ממצרים מלפני 4000 שנה אך הרפלקסולוגיה התגלתה מחדש במערב  ב-  1913 על ידי רופא אף אוזן גרון  מארה"ב בשם ד"ר פיצגרלדל שגילה, שלחיצות באזורים ספציפיים בכף הרגל, גורמות להרדמה מקומית של אזורים שונים בגוף. כך הצליח לבצע ניתוחים מקומיים ללא צורך בחומרי  הרדמה.

אבחון רפואי על ידי רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה באה מהמילה REFLECTION שפירושו השתקפות. כל אזור בכף הרגל מייצג איבר או אזור מסוים מהגוף, לכן כאשר מופיעים סימנים כמו חריץ יובש, בליטה, נפיחות, עור יבש, שינוי בצבע או אפילו טמפרטורה שונה באזור מסוים, הדבר יצביע על חוסר איזון באותו איבר.  למשל הבוהן ברגל מייצגת את הראש. לכן אם אדם מתלונן על מיגרנות וכאבי ראש, נסתכל על הבוהן שלו כדי לאבחן את שורש הבעיה, מה גורם למיגרנות וכאבי הראש להופיע. ייתכן כי המיגרנות הם סימפטום לבעיה אחרת ובאבחון כף הרגל, נוכל לגלות זאת. במקרה זה חלק מהטיפול יהיה על ידי טכניקות עיסוי ולחיצות באזור הבוהן וחלק אחר יתמקד באזורים אחרים שמשפיעים על האזור או האיבר הפגוע. אחת מהיתרונות הגדולים של הרפלקסולוגיה היא ביכולתה לגרום לסירקולציה טובה של דם בגוף, הרגעת מערכת העצבים והסדרת תהליכי חילוף חומרים.

רוצים לראות איך נראה
מפת רפלקסולוגיה

באלו מקרים מומלץ לפנות לטיפול רפלקסולוגי?

זירוז לידה והקלה על צירי לידה – אשה בסוף ההיריון יכולה להיעזר ברפלקסולוגיה, גם כדי לזרז את הלידה וגם בהקלה על הכאבים של צירי הלידה. לא במקרה ברוב מחלקות הלידה בארץ  ניתן כיום למצוא אחיות שעברו השתלמויות ברפלקסולוגיה וזאת בשל יכולתה של שיטה זו לסייע ליולדות לעבור חווית לידה פחות מכאיבה וטבעית יותר.

כאבי גב – אנשים רבים יסבלו מכאבי גב הנגרמים מלחץ ומתח.  ידוע כי הלחץ והמתח גורמים להתכווצות שרירי הגב. לכן, במקרה זה עיסוי בכפות הרגליים יועיל בהורדת המתח הרב שהצטבר ויביא להרפיה של הגוף כולו ולשחרור שרירי הגב. אזורים רבים בכף הרגל משמשים את הרפלקסולוג כדי לשחרר את שרירי הגב התפוסים, לרפא את כאבי הגב ובו זמנית גם לחזק אותו.