לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > גיל המעבר

גיל המעבר


גיל המעבר

גיל המעבר יכול וצריך להיות תקופה של שגשוג ובשלות אישית. אך עבור נשים רבות מדובר בשנים לא קלות המלוות בתופעות רפואיות ונפשיות של גיל המעבר. לרפואה הסינית יש טיפול טבעי ויעיל ביותר לתופעות אלו.

מה זה מנופאוזה?

מנופאוזה הוא תהליך המוכר יותר בשם "גיל המעבר" המתרחש אצל נשים באזור גיל 50. זהו תהליך טבעי שבו האישה מפסיקה לקבל וסת ומאבדת את פוריותה. תהליך זה יכול להמשך בין 6 חודשים ל-3 שנים והוא מלווה בסימפטומים אשר גורמים אי נוחות גדולה כתוצאה מייצור מופחת של ההורמונים הנשיים, פרוגסטרון ואסטרוגן.

הסימפטומים העיקריים של גיל המעבר

 • גלי חום 
 • הזעות לילה
 • יובש בנרתיק
 •  אינסומניה (בעיות שינה)
 • כאבי ראש 
 • שינוי מצב הרוח
 •  דיכאון 
 • דלקות בדרכי השתן 
 • כאבי פרקים (בעיקר בכתפיים)  

  הטיפול הקונבנציונלי לתופעות גיל המעבר

  הרפואה המערבית מציעה טיפול המכונה .H.R.T לבעיות גיל המעבר. בארץ הטיפול הזה מוכר בשם "טיפול הורמונאלי חילופי". הטיפול נקרא כך כיוון שהוא מתיימר להוות תחליף ליצור ההורמונים הטבעי שהגוף הפסיק לייצר. הטיפול ההורמונאלי מלווה במקרים רבים בתופעות לוואי, כאשר מחקרים מסוימים מצביעים על קשר בין הטיפול ההורמונאלי לבין דלקת פרקים מסוג אוסטיאופרוזיס, וכן בסיכויים גבוהים יותר לחלות בסרטן השד.  

  רפואה סינית - טיפול ללא תופעות לוואי לסימפטומים של גיל המעבר

   בזמן שהרפואה המערבית רואה בסימפטומים של גיל המעבר מחלה, הרפואה הסינית רואה את השינוי ההורמונאלי בתקופה זו כתהליך טבעי של מעבר בחיים. הרפואה הסינית מטפלת בשינויים הרגשיים ובחוסר הנוחות הפיזיולוגי כאחד.  היא משתמשת בשיטות כמו דיקור סיני, צמחי מרפא טבעיים ובהתאמת תזונה נכונה על מנת להחזיר את הגוף למצב מאוזן. שיטות אלו הינן טבעיות ולכן הטיפול ברפואה סינית מהווה אלטרנטיבה בעלת ערך רב לאלו מכן המחפשות טיפול טבעי ללא תופעות לוואי.

  דיקור סיני - טיפול טבעי לתופעות גיל המעבר

   הדיקור הסיני הינו שיטה יעילה ביותר לטיפול בתופעות השונות של גיל המעבר. ישנן נקודות בגוף דרכן ניתן לטפל בסימפטומים המטרידים באופן נקודתי. במידה ואת סובלת בעיקר מגלי חום ומשינויים במצב הרוח, הדיקור יתמקד בנקודות אשר מטפלות ביצירת חום מדומה (גלי חום ברפואה סינית נקראים חום מדומה כיוון שלא מדובר בחום מדיד) ועל זה נוסיף נקודות אשר גורמות לתחושת רוגע על מנת לעזור לטיפול במצבי הרוח. הטיפול בדיקור סיני עוזר לגוף להחזיר לעצמו את ההרמוניה הטבעית ומטפל בחוסר האיזון ההורמונאלי אשר מתרחש בתקופת המנופאוזה.

  רוצה להתחיל טיפול בתופעות גיל המעבר לחצי כאן  

  הרפואה הסינית אחד הטיפולים היעילים לתופעות גיל המעבר - כתבה שפורסם ב ynet בריאות.

  מחקר - דיקור סיני יעיל לגלי חום  והפרעות בשינה בתקופת גיל המעבר