לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > בעיות שינה


 בעיות שינה 

בעיות שינה

לא זוכרים כמה קל להירדם בקלות, עבר זמן מאז שישנתם לילה שלם, ארגון הבריאות העולמי קבע כי דיקור סיני מטפל ביעילות בהפרעות שינה.
 
אינסומניה (הפרעת שינה) משבשת את חייהם של אנשים רבים בעולם. ההערכה היא שבארה"ב בלבד ישנם כ-32 מיליון אנשים הסובלים הפרעות בשינה. בעיות בשינה יכולה להופיע בצורות שונות: חלק מהאנשים הסובלים ממנה יתקשו להירדם במשך שעות. אחרים אינם מצליחים להגיע לרמת שינה עמוקה בכלל, וכל רעש או הפרעה קטנה גורמים להם להקיץ משנתם. כאשר סימפטומים כאלו חוזרים לילה אחרי לילה, נגרמות בעיות תפקוד במהלך היום כגון קשיים בריכוז, אי שקט וכמובן עייפות כבדה.

הרפואה הסינית מציעה טיפול יעיל ומוכח בבעיות שינה. בקליניקה רבים מדווחים על שיפור במצב השינה תוך 3-4 טיפולים אך להשגת תוצאות ארוכי טווח לרוב נדרשים יותר טיפולים.

מהם הגורמים לבעיות שינה?

 
הגורמים לבעיות שינה מזוהים עם  לחץ נפשי  חרדה, דיכאון, כאבים כרוניים שונים, תופעות לוואי של תרופות ועוד. כיוון שהרפואה הסינית היא הוליסטית (מטפלת בשלם) הטיפול הוא גם בבעיית השינה עצמה וגם בשורש הסיבה שבגללה מופיעה בעיית השינה מלכתחילה.

אז איך יכולה הרפואה הסינית לעזור לבעיות שינה?

הרפואה הסינית רואה בשינה תקינה חשיבות עצומה עבור האדם. בזמן השינה הגוף עובר תהליכים חיוניים לתפקוד היום-יומי שלנו מבחינה פיזיולוגית, קוגנטיבית ורגשית.

בשלב ראשון יבצע המטפל אבחון, על מנת לאתר את מקור הבעיה, ולמצוא את הסיבות לקשיי ההירדמות או כל הפרעה אחרת אשר קוטעת את השינה התקינה. הטיפול בבעיות שינה נעשה על ידי דיקור סיני, צמחי מרפא ולעיתים גם בעזרת שינויים בתזונה ובתרגילים שונים אשר תורמים להרגעת הגוף לפני השינה.


בינתיים - כמה טיפים לעזור לשינה טובה

 • למדו איך להירגע: טכניקות כמו יוגה, מדיטציה או טאי-צ`י יכולות לעזור לתחושת רוגע. 
 • שעת שינה קבועה: שמרו על שעה קבועה בה אתם הולכים לישון. אם לא הצלחתם להירדם תוך כשעה, קומו ונסו לעסוק בדבר מה מרגיע, עד שתחושו עייפות. אל תנסו להכריח את עצמכם לישון.
 • הפחיתו בשתייה ובמזון אשר מגבירים בעיות שינה: נסו להימנע מארוחות כבדות בשעת לילה מאוחרת. הורידו מהתפריט שלכם שוקולד, קפה, תה ומשקאות אחרים המכילים קפאין.
 • שמרו על כושר גופני: פעילות גופנית משחררת הורמונים אשר תורמים למצב רוח טוב ולרגיעה - וכמובן מעייפים את הגוף טרם השינה.

  לחצו כאן אם ברצונכם להתחיל לפתור את הפרעות השינה שלכם, טיפול אשר עשוי לשפר את איכות השינה שלכם.

   אני מזמין אותכם להתקשר אלי ולשמוע עוד על הטיפול בעזרת דיקור סיני לבעיות שינה.
                                                            052-8641141 


  כל התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או  מטפל מוסמך.