לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > כאבי צוואר

 

כאבי צוואר - צוואר תפוס

כאבי צוואר או צוואר תפוס הם מטרד רציני אשר לפעמיים נמשך חודשים ואף שנים.

כאבי צוואר יכולות להופיע בצורות שונות ,אצל חלק הצוואר תפוס והתנועה מוגבלת,לאחרים יתכן ויופיע כאב חד או עמום שלפעמים ילווה בהקרנה לידיים. ישנם מצבים שבהם הכאב בצוואר מלווה ב
כאבי ראש או סחרחורת, הרפואה המשלימה מטפלת בבעיות שונות אך שמדובר בבעיות אורטופדיות הרפואה הסינית מציאה את אחד הטיפולים היעילים והמהירים ביותר.

מהם הסיבות לצוואר תפוס ?

הצוואר מורכב משרירים, רצועות, חוליות, מפרקים ועצבים שונים כל אלו עוזרים לנו להזיז את הראש בכיוונים שונים וכמובן לשמור על ראש מורם, כאשר השרירים או הרצועות נמתחים יתר על המידה עלולה להופיע דלקת ולגרום לכאב ולמגבלות בתנועת הצוואר. ישנן סיבות נוספות להופעת כאב בצוואר או מגבלות בתנועה. אחת הסיבות הנפוצות היא ה- wip flash, מצב שבו בעקבות תאונה דרכים, יש תנועה חזקה של הצוואר קדימה ואחורה. סיבה שכיחה נוספת נוצרת בעקבות עומס יתר לאורך זמן על שרירי הצוואר, בשל ישיבה לא נכונה מול המחשב, נהיגה ממושכת ואפילו קריאה במיטה. גם בשל דלקת פרקים מסוג אוסטופורוזיס עלול להיגרם כאב ונוקשות למפרקי הצוואר.

האם הרפואה הסינית יכולה לטפל בצוואר תפוס ?

למרות יתרונות הרבים של הרפואה האלטרנטיבית לא כולם יעילים לטיפול בבעיות אורטופדיות בכלל ובכאב בצוואר בפרט אבל הרפואה הסינית מטפלת כבר אלפי שנים בכאבי צוואר,מחקר שהתפרסם לאחרונה ובדק את יעילות האקופונקטורה לכאבי צוואר על אנשים שהופיעה אצלם כאב ו או מגבלה בתנועה הצוואר עד ל-5 ימים לפני קבלת הטיפול קבע שאצל מעל % 90 מהנבדקים חל שיפור משמעותי מיד אחרי הטיפול הראשון ואצל % 70  הבעיה נפתרה לגמרי אחרי מספר טיפולים. 

איך הרפואה הסינית מטפלת בצוואר תפוס ?

השיטה הנפוצה לטיפול בצוואר תפוס הוא על ידי דיקור סיני, הדיקור עוזר לשחרר רצועות ושרירים תפוסים, ובו זמנית תורמת לחיזוקם. בנוסף עוזרת לזרימת דם טובה באזור אשר טורם לשמור על חוזק וגמישות הצוואר. לרוב הדיקור עצמו נעשה בהתחלה דווקא באזורים הכי מרוחקים מהצוואר כמו הכפות רגליים ובידיים ורק אחרי שמורגש הטבה בכאבי הצוואר ובתנועה הדיקור נעשה באזור הצוואר.

כמה טיפים למנוע צוואר תפוס

- פעילות גופנית מחזקת את השרירים,עוזרת לגמישות וגם מפיגה מתחים ובכך עוזרת למנוע צוואר תפוס.
- הימנעו מישיבה ממושכת בעיקר מול המחשב, הקפידו לעשות הפסקות קצרות.
- בשינה לישון על הצד ולהשתמש בכרית נוחה ולא גדולה מדי.
- כוונו את מושב הרכב שלכם לתנוחה זקופה כדי לתת תמיכה טובה לצוואר.

 
 
לחץ כאן אם ברצונך לנסות גישה אחרת לטיפול בכאבי הצוואר שלך, טיפול אשר עשוי לשחרר אותך מהכאב או התפיסות בצוואר.

במידה ויש לכם שאלות נוספות על הטיפול בבעיות צוואר באמצעות הרפואה סינית ניתן להתקשר
ליונתן בקסט ב 052-8641141 ואשמח לענות על כל שאלה.

כל התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לביקור אצל רופא או  מטפל מוסמך.