לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > רפואת נשים > אל-וסת

 

אל-וסת - אמנוריאה

לפי הרפואה הסינית מחזור בריא אצל אישה נע בין 26 ל 32 יום, משך הוסת אמור להמשך בין 4-6 ימים. אצל נשים עם אמנוריאה לא תופיע וסת בגיל ההתבגרות וזה נקרא אמנוריאה ראשוני, אצל נשים שקיבלו וסת ובשלב מסוים נפסק מדובר באמנוריאה שניונית, כמובן שישנם מצבים טבעיים שבהם הוסת אינו מגיע כמו בהריון,בתקופת ההנקה ובשלב המנופאזה שמגיעה בין גיל  55-50. הרפואה המערבית מגדירה אמנוריאה כאשר הוסת נפסק לתקופה של 3 חודשים ויותר.

מהם הסיבות לאמונריאה?

ישנם סיבות רבות לאמנוריאה,הנפוץ ביותר הוא מסיבות הורמונאליות, ישנו קשר מאד חשוב בין ההיפותלמוס ליותרת המוח וביחד הם האחראים העיקריים על תזמון והופעת המחזור החודשי. כאשר המערכת ההורמנאלית לא עובדת כמו שצריך השחלות לא מצליחות ליצור הורמונים שהאישה זקוקה להם לקבלת הוסת בזמן. ישנם סיבות נוספות  אשר יכולים לגרום לאמנוריאה כמו
שחלות פוליציסטיות, בלוטת תריס לא מאוזנת, דיכאון, מתח נפשי, פעילות גופנית מופרז ותזונה.

האם הרפואה הסינית יכולה לטפל באל-וסת?

וסת האישה בסינית מכונה הטל השמימי, הרפואה הסינית רואה במחזור החודשי חשיבות רבה וכבר לפני אלפי שנים רפואת נשים הייתה מפותחת מאד, מאז ועד היום לרפואה הסינית הצלחה רבה בטיפול בבעיות גינקולוגיות. הצלחה זו נובעת מההבנה העמוקה והייחודית של הרפואה הסינית על מורכבותן ותפקודן של מערכות האשה. רוב הנשים שמגיעות לקליניקה כדי לטפל בבעיות הקשורות לווסת מוטרדות יותר מהשחלות של אי יכולת להיכנס להריון אך חשוב להבין שאי הופעת מחזור חודשי מצביע על תפקוד לקוי של איברים ומערכות פנמיות, הרפואה הסינית מטפלת גם בסימפטום כלומר אי הופעת הוסת וגם בשורש הבעיה שהיא חוסר איזון פנימי וכך מצליחה להגיע לתוצאות שנשמרות לאורך זמן.

מה ההבדל בין רפואת נשים במערב לבין רפואה סינית?


כל אישה מכירה את האי נעימות בבדיקה על מיטת הגינקולוג, ברפואה הסינית זה מאד שונה. האבחון כלומר הבדיקה של הבעיה נעשית ע"י תשאול שבו המטפל מנסה להבין את מקור הבעיה. לכן הבדיקה נעשית בלבוש מלא כמו כן הטיפול עצמו שנעשה בעזרת דיקור סיני, לא נעשה במקומות מוצנעים כך שהמטופלת תוכל להרגיש בנוח.

לחצי כאן אם ברצונך לנסות גישה טבעית ויעילה לטיפול באל וסת