לפרטים נוספים: 052-8641141
ראשי > בעיות רפואיות > טחורים > טחורים מדממים

 

טחורים מדממים

כל מי שסבל אי פעם מטחורים, יודע שמדובר בבעיה כאובה. במקרים רבים, הטחורים גורמים גם לדימום באזור פי הטבעת. בכל מקרה, בין אם הטחורים מדממים או אינם מדממים, ניתן לטפל בבעיה זו בהצלחה רבה בדרך טבעית, ובעיקר בעזרת טיפולים ברפואה סינית, כמו דיקור סיני. להבדיל מטיפול ברפואה הקונבנציונלית, דיקור סיני מטפל לא רק בסימפטום, שמופיע בצורת טחורים מדממים, אלא גם במקור הבעיה. 

דימום באזור פי הטבעת 

חשוב לדעת כי לא כל דימום מפי הטבעת נובע מטחורים. לכן, בכל מקרה שבו סובלים מדימום באזור זה, יש להיבדק אצל רופא מומחה לפרוקטולוגיה כדי לאבחן את הבעיה ולשלול קיומן של מחלות קשות יותר במעיים ובמערכת העיכול. 

מה הם טחורים מדממים ?

טחורים מדממים יכולים להיות טחורים פנימיים או טחורים חיצוניים. בדרך כלל טחורים מדממים נחשבים למצב קשה יותר של טחורים. לצבעו של הדם יש משמעות באבחון הטחורים: כשצבע הדם הוא אדום בהיר, כמו צבע של דם אחרי שנחתכים, בדרך כלל מדובר בטחורים מדממים. לעומת זאת, צבע כהה מאוד של דם מצביע בדרך כלל על כך שהדם מגיע ממקור עמוק יותר בגוף, כמו המעיים, ואז חשוב להיבדק אצל רופא בהקדם. 

סיבות נפוצות לטחורים מדממים 

לא תמיד ניתן לאבחן את הסיבה שבגללה אדם סובל מטחורים מדממים. עם זאת, יש מספר סיבות מוכרות להיווצרות של טחורים מדממים:

• ורידים חלשים או טונוס שרירים חלש של איזור פי הטבעת

• עצירות כרונית

• יציאות קשות ו/או יבשות לאורך זמן

• צריכה מוגברת של אלכוהול ו/או קפאין

• תקופות של לחץ בבית או בעבודה, או לחץ נפשי באופן כללי

• הריון ולידה 

טחורים מדממים – טיפול קונבנציונלי 

הטיפולים הנפוצים לבעיה של טחורים מדממים ברפואה הקונבנציונלית כוללים ניתוח כירורגי, ניוון כלי הדם באמצעות הטרשה (הזרקת חומר כימי שגורם לכיווץ של כלי הדם בפי הטבעת), קשירת טחורים או צריבת הטחור על ידי לייזר. טיפולים אלה מלווים בדרך כלל בכאבים ובאי נעימות למטופל עקב הטיפול באזור פי הטבעת ובגלל זמן ההחלמה הממושך, בעיקר כשמדובר בניתוח. 

טיפול בטחורים מדממים בעזרת דיקור סיני 

קיימים סוגי טיפול רבים לטחורים, אך בכל מקרה, ובעיקר כשמדובר בטחורים מדממים, חשוב למצוא את הטיפול המתאים לכם. אחת הדרכים המוצלחות ביותר לריפוי של טחורים מדממים היא דיקור סיני. הסינים נעזרים בדיקור ובצמחי מרפא כדרך עיקרית לטיפול בטחורים מדממים. בשנים האחרונות, הדיקור בעזרת מחטים דקות ועדינות נפוץ יותר במדינות המערב כולן וגם בישראל, בעיקר בזכות היעילות, המהירות וההימנעות של הדיקור הסיני מתופעות לוואי. למעשה, הטיפול בטחורים מדממים בעזרת דיקור סיני אפקטיבי כל כך עד שאצל  90% מהמטופלים יפסיק הדימום כבר תוך יום מהטיפול הראשון. בדרך כלל, בעזרת הדיקור הסיני, בפרק זמן קצר גם מורגשת הקלה משמעותית בכאבים מהטחורים. 

כיצד מטפלים בדיקור סיני בטחורים מדממים 

אף שהבעיה של טחורים מדממים קשורה לאזור פי הטבעת, הדיקור הסיני כלל אינו נוגע באזור זה בגוף. הטיפול בעזרת המחטים העדינות נעשה באזור הרגליים, הידיים ולפעמיים רק באוזנו של המטופל. אחד היתרונות של דיקור סיני הוא בכך שהוא תמיד יטפל בכאב מרחוק, בלי לגרות את האזור הפגוע והכואב ובכך לגרום סבל מיותר למטופל.

הטיפול בטחורים מדממים באמצעות דיקור סיני הוא דרך יעילה ביותר לעצירת הדימום ולטיפול בכאב. אך לא פחות חשוב מכך, לאחר הטיפול ועם ההקלה בכאבי הטחורים, לשמור על אורח חיים בריא ועל תזונה נכונה. במהלך הטיפול ברפואה הסינית, מטפל טוב ידריך אתכם כיצד למנוע הופעה של טחורים מדממים בעתיד. ככל שתהיו קשובים יותר לכללים אלה, כך גובר הסיכוי שלא תסבלו שוב מבעיה כאובה זו בעתיד.

למידע נוסף על הטיפול בטחורים מדממים או הזמנת תור לחצו כאן
או התקשרו ל 052-8641141